У підземеллі Гарнізонного храму відкрили виставку реліквій XII-XV століття. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 6 травня 2021 року, у підземеллі Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла відкрили унікальну виставку реліквій XII-XV століття. Розпочалася подія з молитви, яку супроджував своїм співом квінтет Гарнізонного храму.

Презентація виставки відбулася за участі настоятеля Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тараса Михальчука , єпископа Києво-Галицького Верховного Архиєпископа Преосвященного Степана, капелана Львівської міської ради о. Павла Дроздяка та інших представників духовенства, а також меценатів, які сприяли тому, аби страровинні артефакти побачила громадськість.

 

“Відсьогодні у підземеллі Гарнізонного храму будуть знаходитися унікальні християнські реліквії, реліквії XII-XV століть.  Нині, вони  офіційно подаровані нашій святині”, – підкреслив настоятель храму, о. Тарас Михальчук.

Цю колекцію експонатів меценати, які є парафіянами Гарнізонного храму,  буквально врятували, аби громадськість згодом мала доступ до цих рідкісних артефактів – у яких, збережена християнська історія. Про це розповів Владика Степан:

“Я справді вдячний меценатам, які викупили ці реліквії у різний спосіб, у різних обставинах. Колекціонер – це особистість також творча. Потрібно розумітися у цих речах. Знаємо, що чимало цінних ікон перепродається буквально за безцінь. Тому ця колекція артефактів є дуже цінною, вона врятована, можна сказати. З іншого боку, вона передана до Гарнізонного храму, що дасть можливість багатьом людям її бачити. Окрім того, підземелля дозволяють, аби люди краще пізнали ці артефакти: хрести, медальйони”.

Як розповів один із меценатів,  серед головних його мотивацій було – зробити користь для суспільства і з допомогою доброї справи залишити про себе слід на цій землі.

Сьогоднішня подія ввійде у історію. У цьому впевнений міський голова Львова, Андрій Садовий. 

“Сьогодні День міста і, звичайно, що це не таке святкування, як ми звикли, немає парадів,  гостей.  Все через пандемію .Але у тому також свій сенс. Сьогоднішня подія ввійде у історію. Ця експозиція буде дивувати і милувати око тисяч львів’ян і гостей зі всього світу. Думаю, що цей добрий приклад наших мільйонерів, мільярдерів буде наслідуватися. Багаті люди зрозуміють, що у тому світі все дуже швидко минає. Те, що ти лишаєш – це є велика історія. Велика Вам подяка, що Ви зробили такий мужній вчинок”.

Міський голова вручив симолічний знак Лева настоятелю Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тарасові Михальчуку.

Фото Маркіяна Лисейка