У Стамбулі починається Синод, де обговорять текст Томосу для України


Про це повідомляють кореспонденти “Укрінформу

“Цей процес – обговорення тексту томосу – є звичною процедурою. Він відбувається без особливого розголосу та уваги. Окрім того, на Синоді будуть розглядати інші питання, не пов`язані з Україною”, – прокоментували у прес-службі Вселенського патріархату.

Не виключено, що на нинішньому Синоді й буде затверджено текст томосу.

Наразі члени Синоду готуються до початку засідання, яке триватиме три дні.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що на засіданні Синоду Вселенського патріархату 27—29 листопада буде ухвалено рішення про затвердження томосу для помісної Української православної церкви.

Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати томос про автокефалію православній церкві в Україні 11 жовтня цього року.

Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про томос.

Собор здійснить церковне об’єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Президент Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій 3 листопада підписали у Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.

Джерело: https://www.pravda.com.ua