У Стамбулі у День Незалежності молилися українською

З благословення Вселенського Патріарха Варфоломія, в День Незалежності України, у Храмі Святого Миколая (Стамбул, Фатіх) відбулася Літургія українською мовою. Про це інформує РІСУ.

 

За повідомленням Генконсульства України в Стамбулі, Літургію служили єпископ Галікарнаський Адріан, Архмандрит Харлампій та патріарший диякон Епіфаній.

Сам посол Роман Недільський про урочистості відзначення у Стамбулі Дня Незалежності України написав так:

“31 річниця Незалежності України в Стамбулі – стала ще одним днем, коли Україну бачили, Україну чули, про Україну говорили!

З благословення Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія зранку разом з українською громадою ми помолилися за нашу Перемогу і вшанували пам’ять наших загиблих героїв!

На одній із центральних площ Стамбула на нашому традиційному щоденному мітингу ми долучилися до встановлення рекорду з одночасного виконання Державного Гімну України.

Ввечері разом з мерією муніципалітету Стамбула Бакиркьой, з Українським товариством взаємодопомоги в Стамбулі і Українським культурним товариством презентували благодійний ярмарок та спеціальну програму в «Українському парку».

І на завершення, сьогодні один з мостів Стамбула світить у кольорах нашого прапора, а в місті Ізмір – найвизначніша споруда міста Clock Tower”.

Церква Святого Миколая, у якій відбулося Богослужіння, — православний храм в районі Фатіх у Стамбулі. Освячена на честь святого Миколая. Розташована поблизу воріт Ая-капи — «святих воріт». Церква обслуговує українську громаду Стамбула, якою опікується архимандрит Харлампій. Раз на місяць служба відбувається українською мовою.