У цей день 105 років тому народився засновник спільноти Тезе, брат Роже

Брат Роже, засновник легендарної екуменічної спільноти Тезе, народився 12 травня 1915 року. Пропонуємо до Вашої уваги, 10 яскравих цитат брата Роже, які є відблиском його земного життя:

1 Ніщо так не будує єдність із Богом Живим, як спільнота, доступна для всіх, медитативна молитва, прекрасний вираженням якої є нескінченний спів, що триває в тиші серця навіть тоді, коли ми залишаємося самі.  

2 В кожній людині є частка самотності. Її не заповнить жодна близькість, ані навіть якнайсильніша любов двох істот… Однак ти ніколи не сам. Зазирни углиб свого серця — й переконаєшся, що людина створена не для того, щоб у ній була пустка. На дні істоти, там, де кожен з нас — інший, на тебе чекає Христос.  

3 Молитва ніколи не буде пережитком. Тому що це такий вид установлення з’єднання, який не є нашою власністю.

  4 Бог присутній також і тоді, коли в нас згасає запал і коли здається, що в духовному житті нічого не відбувається. Бог ніколи не позбавляє нас своєї співчутливої любові. То не Він від нас віддаляється, то ми інколи неприсутні.

  5 Якби кожна людина розуміла — Бог присутній також і в нашій безмежній самотності. Він каже до нас: ти дорогий у Моїх очах, ти набув цінності, Я люблю тебе. Так, Бог може давати тільки свою любов; у цьому міститься все Євангеліє».  

6 Життя того, хто старається любити з довірою, сповнюється лагідної краси.

  7 Що це значить — любити? Що це значить — поділяти страждання найбільш пригнічених? Так, це любов. Чи буде нею невичерпна доброта серця і безкорисливе забування себе заради інших? Так, напевно. І ще раз: що це значить — любити? Любити означає прощати, жити в єдності. Примирення це завжди весна душі.  

8 Деякі гадають, що аби зустрітися з Богом, треба багато слів. Це не так. Віри, сповненої простоти, вистачає, щоби прийняти Божу присутність. Навіть більше — маємо певність, яка додає нам розради: уже саме прагнення Божої присутності повертає життя нашій душі.  

9 Коли ми стараємося молитись, може статися, що скажемо Богові: «Навіть якщо я зовсім не відчуваю Твоєї присутності, Ти тут. Інколи мені здається, що Ти десь далеко від мене, але я помиляюся, то я неприсутній. Твоя присутність невидима, але Твій Дух, Святий Дух, завжди присутній у кожному з нас».  

10 Хто живе Богом — обирає любов. А серце, яке обирає любов, здатне променіти нескінченною добротою.

Переклад CREDO за: Aleteia
Джерело: CREDO: https://credo.pro/2019/08/241969