У цей день, 20 років тому, помер Блаженніший Мирослав-Іван Любачівський

14.12.2000 – у Львові помер Мирослав-Іван Любачівський, Верховний Арихиєпископ, предстоятель УГКЦ, кардинал. Похований у крипті собору св. Юра.
Закінчив Львівську богословську академію, колегію Канізіанум в Інсбруці, Біблійний інститут в Римі, Григоріанський університет, вивчав медицину в Королівському Італійському університеті в Римі, доктор теології. З 1947 у США парафіяльний священик, духівник семінарії св. Йосафата у Вашингтоні (з 1968), професор Академії св. Василія у Філадельфії (з 1971), духівник і директор (з 1977) семінарії св. Василія у Стемфорді, папський прелат (1978). У 1979 Папа Іван Павло ІІ призначив Архиєпископом і Митрополитом Філадельфійським і в Сикстинській Капеллі в Римі особисто хіротонізував на єпископа, співсвятителями були Верховний Архиєпископ Й. Сліпий і Митрополит М. Германюк (перша хіротонія за участі Папи в історії УГКЦ). 1980 після Синоду Єпископів УГКЦ призначений коад’ютором Верховного Архиєпископа з правом спадкоємності, а після смерті Й. Сліпого 1984 обраний Верховним Архиєпископом Львівським. У 1985 призначений членом колегії кардиналів – четвертий кардинал в історії УГКЦ.
Після легалізації УГКЦ 1991 урочисто повернувся в Україну, де очолив важку працю над відродження структур знищених більшовиками та розбудови нових церковних інституцій, зокрема заснував Архиєпископську Курію, створив 4 нові єпархії, відновив діяльність Львівської богословської академії. У травні 1992 відкрив перший Синод єпископів УГКЦ в Україні на якому заявив про працю на проголошення Патріархату УГКЦ. Автор численних богословських праць та підручників і перекладів. Народився у м. Долина 1914.
 
Джерело: фб-сторінка Зенона Боровця