У цей день, 48 років тому, народився “апостол душпастирства мігрантів” отець Василь Поточняк

Отець Василь Поточняк, на жаль, не зміг перебороти онкологію та помер у 2015 році, Сьогодні, у день народження, легендарного душпастиря мігрантів, пропонуємо пригадати його цитати, які є актуальними і сьогодні.

Нашою спокусою є усвідомлення, що Бог любить когось більше, ніж мене. Тому українці дивляться на французів чи німців і кажуть: “О, там би народитися, там було б добре жити”, французи захоплюються Америкою, пакистанцям подобається Україна. Ми дивимося – і нарікаємо.

Диявол дуже торжествує, якщо послідовники Христа не мають віри, сумніваються, представляють життя нестерпним і важким, незносним: усі змучені і засмучені.

Розповідаючи про свої біди іншим, ми не тільки собі шкодимо, але й сіємо у свідомості людей насіння, яке зійде і принесе поганий плід.

Візьмімо собі за правило: ніколи не висловлювати жодної думки сумніву чи розчарування, тим ми будемо робити життя інших радісним.

Скиньмо свої турботи – не навішуймо на себе купу переживань.

Як багато зміниться, якщо ви, дружини, жінки підтримаєте свого чоловіка, котрий працював, а не заробив грошей. Не осудите його. Як багато підтримаєте своїх дружин, коли не тільки доріканням будете вчити, як вона має прати, варити, але будете вміти свято підбадьорювати.

Не заберімо в нікого надію, навіть в останнього, котрий узалежнений, не може вийти з цього стану – не заберімо в нього надію, він не відкинутий Богом. За нього Христос іде на смерть.

Не відкиньмо надію в подружжі, де майже все поламано, де давно немає діалогу, а монолог – там теж є надія.

Конфлікт “батьки і діти” є тому, що ми не шануємо старших. Уміймо подякувати батькам.

Християнство не пригнічує радості, ані навіть веселого настрою. Християнство не є релігією пригнічення.

Запросімо Господа, щоби Його всемогучість була сенсом, серцевиною і суттю нашого християнського життя. Не наш інтелект, не передбачування, не прогнозування, не уява, не мрії, не логіка, а Бог, Котрий мене веде.

Через кожного з нас Ісус Христос посилає свій лист світові – там, де живемо: на своїй вулиці, у будинку, під’їзді, на своїй парохії, на роботі, в школі, в хорі, під час відпочинку чи святкування Дня народження і навіть як ми десь вирушаємо в дорогу, – ми є “листом” Христовим, якого відчитують люди.

Біографія о. Василя Поточняка

За матеріалами: dyvensvit.org