У Ватикані відбувся похорон Папи Венедикта XVI

 5 січня 2023 року у Ватикані відбувся похорон Папи-емерита Венедикта XVI. Похоронну Святу Месу на площі святого Петра звершив Папа Франциск. Про це повідомляє Vatican News.
 
Участь у похороні взяло численне духовенство та десятки тисяч вірних, що зібралися на площі святого Петра задовго до початку заупокійного богослуження. Коли домовину з тілом Почесного Папи, винесли і поставили перед вівтарем, поклавши на неї розгорнуте Євангеліє, вірні звершили спільну молитву вервиці.
 
Святу Месу очолив Папа Франциск; співслужили йому приблизно 130 кардиналів, 400 єпископів і 3700 священників, між якими були глави Східних Католицьких Церков, єпископи з України та українські єпископи з діаспори. Відповідно до форми, впровадженої після того, як у Папи Франциска почалися проблеми з коліном, він очолював богослуження та виголосив проповідь, а Літургію Євхаристії очолив кардинал Джованні Баттіста Ре, Декан Колегії Кардиналів.
 

Згідно з бажанням Венедикта XVI, церемонія мала скромний характер. Лише дві делегації – з Німеччини та Італії, очолені президентами та главами урядів – мали офіційний статус, але приватно в богослуженні брали участь деякі монархи, президенти та прем’єр-міністри, інші представники урядів. Офіційно були представлені також різні християнські конфесії.

Наприкінці Святої Меси Папа Франциск звершив обряди останнього прощання (Commendatio і Valedictio). Труну під траурний передзвін і оплески учасників богослужіння перенесено до крипти базиліки святого Петра для поховання.

Як раніше зазначав ресурс Vatican News, за три дні попрощатися з Венедиктом XVI до базиліки святого Петра прийшли приблизно 200 тисяч людей. Після того, як базиліка була зачинена для відвідувачів, тіло вислуженого Папи поклали в домовину з кипарисового дерева разом із монетами та медалями понтифікату, паллієм та нотаріальним актом, в якому засвідчено смерть покійного, представлено коротку біографію та підсумовано понтифікат. Його зачитав монсеньйор Дієґо Равеллі, Головний Церемоніймейстер Папських літургійних відправ. 
 
Поховали Венедикта XVI на тому самому місці, де після похорону спочивав його попередник, святий Іван Павло ІІ.