УГКЦ в Італії із 1 вересня перейшла на григоріанський календар

Громади УГКЦ в Італії відзначатимуть Різдво 25 грудня

 

З 1 вересня 2021 року всі громади Апостольського екзархату УГКЦ в Італії переходять на григоріанський календар. Про це ідеться в декреті Апостольського екзарха Діонісія Ляховича від 31 травня 2021 року.
 Про це інформує сайт ZAXID.NET

Рішення про перехід, як зазначено у декреті, що цитує інформаційний ресурс УГКЦ, ухвалене, «піклуючись про духовний розвиток Апостольського екзархату в умовах італійського середовища, часу та місії нашої Церкви». Дата 1 вересня пов’язана з тим, що саме сьогодні розпочинається новий літургійний рік.

 

Як пояснив протосинкел отець Теодосій Грень, із 1 вересня громади Української греко-католицької церкви в Італії відзначатимуть всі ті ж християнські свята, лише із різницею у 13 днів зі звичними датами. Так, Різдво Христове громади УГКЦ в Італії цьогоріч відзначатимуть 25 грудня замість 7 січня 2022 року, а Богоявління – 6 січня.

«Усі наші традиції та обряди залишаться такими ж. Календар – це лише засіб, яким послуговується Церква, аби усі вірні могли жити повноцінним літургійним життям», – зазначив отець Теодосій Грень.

Він додав, що в Італії державний і церковний календар уніфіковані і буває так, що робочі дні припадають на найбільші церковні свята за юліанським календарем, яким до сьогодні послуговувалась УГКЦ в Італії і продовжує користуватись в Україні. Це, за словами священика, створює труднощі для вірних, які у великі свята не мають змоги взяти участі у літургіях.

Апостольський екзархат УГКЦ в Італії опікується приблизно 70 тисячами вірних, згуртованих у 152 громадах.

У чому різниця двох календарів?

Юліанський календар запроваджений у 46 році до нашої ери римським імператором Юлієм Цезаром. Календарна реформа, що призвела до запровадження більш точного григоріанського календаря, відбулась у 1582 році за ініціативи голови католицької Церкви папи Григорія ХІІІ. Тоді православні церкви відмовились перейти на нову систему літочислення.

Джерело: ZAXID.NET