Українська буде однією з 9 офіційних мов Світового Дня Молоді

ЛоготипСвітовий День Молоді стає ще ближчим! Оргкомітет СДМ,на прохання молоді з України, прийняв рішення зробити українську мову однією з дев’яти офіційних мов Світового Дня Молоді у Кракові 2016 року. Інформує Католицький оглядач.

Завдяки цьому можна буде переглядати українською інтернет-сторінку СДМ та використовувати всі офіційні тексти, що готуються на 2016 рік. “Україна – частина Європи, тому час відкриватися на Схід, особливо тому, що Світовий День Молоді відбуватиметься на сході Європи. Крім традиційних офіційних мов Західної Європи і Америки, додаємо ще мови Сходу – українську та російську”, – розповів о. Ґжеґож Суходольскі з оргкомітету СДМ.

Україна налаштована привезти у Краків численну групу представників молоді – як римо-католиків, так і греко-католиків. “Пам’ятаючи історію СДМ з 1991 року в Ченстохові, знаємо, що образ Церкви тут у Польщі не був би повним, коли бракувало би наших братів зі сходу”, – зазначила Дорота Абдельмула з оргкомітету СДМ.

Під час Світових Днів Молоді ніколи не було більше ніж 6 офіційних мов, найчастіше 4 або 5. У 2016 році офіційними мовами окрім української будуть також: польська, англійська, італійська, іспанська, португальська, німецька і французька. Глобальний профіль на Фейсбуці функціонує 21 мовою. Катехези під час СДМ будуть проголошуватись близько 30 мовами.

Також з думкою про молодь зі Сходу виник проект “Квиток для брата”, згідно з яким передбачено додаткове фінансування пакетів паломників для молоді з 13 країн: України, Вірменії, Азербайджану, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Молдавії, Росії, Таджикістану, Туркменістану, Узбекістану.

Нагадаємо, що координатором участі української греко-католицької молоді на СДМ-2016 є Комісія у справах молоді УГКЦ.