“Українська Церква ніколи не стане схожою на російську”, – Епіфаній

Православна церква України надалі буде повністю незалежною від держави і загрози перетворення нашої церкви на модель російської православної Церкви немає.21

Про це глава ПЦУ заявив під час свого візиту на Буковину:

“В цих історичних процесах, які зараз відбуваються в українському православ’ї, українська держава в особі президента й інших керівників зробила дуже багато. Ми спільними зусиллями, церква і держава, досягли цього успіху – отримали Томос про автокефалію української православної церкви. Але українська церква надалі буде незалежною. Тобто, держава не повинна втручатися у справи церкви, а церква не буде втручатися у справи української держави”, – сказав Митрополит.

Відповідаючи на питання журналістів, чи не буде загрози, що ПЦУ перетвориться на український варіант російської церкви, де церква і держава працюють як єдиний механізм, Епіфаній пояснив: “Та модель, яка зараз є в російській державі, є неприйнятною для української церкви. Українська церква завжди покладалася і буде покладатися на український народ. Бо український народ завжди підтримував і буде підтримувати єдину помісну українську православну Церкву. Тому в майбутньому я не бачу загрози такого єднання, яке зараз має російська православна церква з російською державою”.

Нагадаємо, вчора Митрополит Київський і всієї України Епіфаній вперше після інтронізації приїхав у рідну Чернівецьку область. Сьогодні, 16 лютого він зустрівся із представниками місцевої влади, потім мав зустріч із громадськістю у стінах Чернівецького національного університету. Також у програмі його візиту – вечірнє та ранішнє богослужіння у двох храмах Чернівців.

Джерело: УКРінформ