Українську молодь просять заповнити анкету для Папи

Image 4Від 10 серпня 2017 року дві Католицькі Комісії Душпастирства молоді в Україні (Римо- і Греко-Католицької Церкви) пропонують заповнитити анкету on-line українською мовою, яка призначена для осіб 16 – 29 років. Їх відповіді послужать для підготовки  XV Синоду Єпископів, присвяченого молоді. Синод під гаслом  –  «Молодь, віра та розпізнання покликання» пройде в жовтні 2018 року в Римі.

Анкету українською мовою планують розмістити у багатьох популярних інтернет-сторінках (наприклад,  juvanima.org.ua) а також в соціальних мережах. Для тих, хто добре знає іноземні мови, на сторінці youth.synod2018.va  можна заповнити анкету на інших чотирьох мовах: англійською, італійською, іспанською, французькою.

Ця ініціатива, – розповідає о. Міхал Воцал з Комісії Душпастирства Молоді, – є шансом для наших Церков служити молоді ще краще. Для заповнення анкети запрошується кожна молода людина, навіть якщо вона не є католиком або християнином. Папа бажає, щоб їх голоси дійшли  до вух та сердець пастирів. Він хоче, щоб молодь зрозуміла, що Церква прагне в них бачити протагоністів.

В першій частині опитувальника знаходяться обов’язкові  питання, що стосуються життєвої ситуації: освіта, цивільний стан, кількість дітей та незалежність від батьків.

Частина друга, під назвою “Як бачиш себе та навколишній світ?”, стосується самооцінки того, хто заповнює анкету. В цій частині знаходяться питання про те, яке місце в ієрархії цінностей  знаходяться такі поняття як родина, самореалізація в роботі та досягненнs соціального становища, ступінь довіри до різних установ: уряду, школи, поліції або Католицької Церкви.

В третій частині – “Мій життєвий вибір”,  респондентів просять відповісти на такі питання:  найкращий вік, щоб покинути батьківський дім, або народження своєї першої дитини, та скільки дітей Ви плануєте мати. Також там знаходяться питання, що стосуються  участі в політичному, соціальному та професійному житті.

Наступна частина анкети, що має назву “Релігія, віра та Церква”, стосується того, як часто респонденти приймають участь у релігійних практиках, та яке місце займає релігія в ієрархії цінностей. Автори анкети питають також, ким для респондентів є Ісус та які, на їх думку, є важливі завдання, що стоять перед Католицькою Церквою.

Останні дві частини анкети питають про присутність молоді в цифровому світі та дає можливість, завдяки відкритим питанням, поділитися своїм досвідом віри та баченням Церкви.

Анкета буде доступна до 30 листопада 2017 року, а пізніше її результати надійдуть до Секретаріату Синоду.

Католицькі Комісії  Душпастирства Молоді