Українці Німеччини взяли участь у Європейській молодіжній зустрічі Тезе в Ростоку

З 28 грудня 2022 року по 1 січня 2023 року на північному сході Німеччини в м. Росток відбувалась 45-та Європейська молодіжна зустріч Тезе. Участь у ній взяли паломники з цілого світу, зокрема й українці, що проживають в Німеччині, серед них – і львів’яни, а разом з ними молився Преосвященний владика Богдан, Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії. Про це повідомляє Апостольський екзархат.
 
Владика Богдан провів для молоді майстер-клас «Молитва в часах війни». Тут єпископ говорив про присутність Бога посеред війни, про те,  як не піддаватися почуттям гніву, помсти і озлоблення, як оберігати внутрішній мир, свободу і довіру до Бога навіть серед найважчих обставин. Досвідом молитви на фронті під час цієї зустрічі також поділився захисник України: «На війні є багато філіалів пекла на землі. Та навіть в такі моменти я знаю, що є люди, які моляться за нас. І в холодному світі, де так багато зла, з’являється простір для чуда. Воно завжди можливе, коли ми впускаємо Бога у свою душу і в своє життя».
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні
 
В останній день 2022 року учасники зустрічі також молилися Архиєрейську Божественну Літургію, дякуючи Богові за прожитий рік та випрошуючи благословення і перемоги для України. Цю Літургію владика Богдан звершив разом з о. Павлом Цвьоком та о. Юрієм Чорнієм, священниками Львівської Архиєпархії УГКЦ, що зараз душпастирюють у Німеччині. «Ми в цій Літургії дякуємо Богові за дар життя, за опіку над нашим народом, за Його силу, що Він є з нами серед тих важких випробувань, які ми переживаємо. Дякуємо Богові за наших захисників – воїнів, волонтерів, медиків, капеланів, простих людей, які своїми тілами зупиняли ворожі танки, які воліли вмерти, аніж жити на колінах, як раби. Дякуємо Богові за наших добродіїв в Україні, в Європі і в цілому світі, які були зворушені до глибини душі нашим горем і стали по нашу сторону», – зазначив єпископ.
 
Нагадаємо, у дні Європейської молодіжної зустрічі Тезе в Ростоку римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ у Сокільниках провела зустріч за аналогічною програмою. Участь у ній взяла молодь зі Львова, а також із Польщі. В рамках зустрічі відбулися дискусії, воркшопи, спільне моління та молитовна зустріч Нового Року.