УКУ з неофіційним візитом відвідав президент України Володимир Зеленський

11 січня 2023 року з неофіційним візитом Український католицький університет у Львові відвідав президент України Володимир Зеленський. Про це університет повідомляє на своєму сайті.

В рамках візиту Володимир Зеленський зустрівся з ректором УКУ о. Богданом Прахом. Отець Богдан розповів про історію становленняуніверситету: від Львівської богословської академії, яку заснував митрополит Андрей, а очолив тоді ще отець Йосиф Сліпий – до відновлення діяльності ЛБА (тепер УКУ) у незалежній Україні, лідером якого став владика Борис (Ґудзяк).

Під час зустрічі з президентом отець-ректор розповів, у чому секрет успіху університету, який розбудував велику мережу благодійників по всьому світу, та про те, чому кілька років поспіль УКУ очолює рейтинг вступників: «Нам довіряють, бо всі процеси в нашому університеті прозорі. Все, що ви бачите в УКУ, побудоване на фундаменті християнських цінностей, в основі яких є Бог і Україна. І саме християнські цінності мають стати основою для побудови громадянського, високоморального суспільства. Наша мета, аби випускники УКУ ішли у світ: у владу, громадські організації, бізнес, соціальні сфери, і масштабували вплив нашого університету – на місцях втілювали зміни і будували оновлену Україну», – зазначив під час зустрічі з президентом ректор. 

Отець Богдан Прах також розповів, що на фронті зараз воює чимало студентів, викладачів та випускників Українського католицького університету. На жаль, 13 Героїв зі спільноти УКУ загинули у боях з російськими окупантами. Також з початку повномасштабного вторгнення Росії університет організував волонтерський центр, який зібрав уже понад 6 млн доларів для допомоги Україні в час війни: українським воїнам, людям, які втікають від війни або живуть у зоні бойових дій. «Наш головний фокус – медична допомога для військових госпіталів, закупівля медикаментів та медичних товарів. УКУ є своєрідним центром, куди благодійники з усього світу надсилають допомогу. Це зокрема продукти, одяг, засоби гігієни. У перші місяці вторгнення університет також став прихистком для багатьох дітей та людей з особливими потребами, котрі могли проживати в університеті та отримати психологічний і духовний супровід», – додав о. Богдан Прах. 

Довідка

Український католицький університет  ―  один із провідних університетів України. Кілька років поспіль УКУ очолює рейтинг вишів за балами ЗНО на контрактну форму навчання. З початком війни університет не зупинив навчального процесу, навпаки – освіта тут стала ще більш суспільно орієнтованою, аби відповідати на виклики часу. 

В УКУ діє 11 бакалаврських та 15 магістерських програм. Щороку тут навчається близько 1900 студентів.  Університет має більш ніж 150 академічних партнерів по цілому світу. 

 УКУ ― єдиний католицький університет від Польщі до Японії, успадкував і продовжує наукову діяльність Греко-Католицької Богословської академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові митрополит Андрей (Шептицький), а очолив її перший ректор о. Йосиф Сліпий.