“Усміхнена Богородиця”: у Львові виставили до почитання ікону перед якою вимолюють материнство

 З нагоди початку Різдвяного посту в Архикатедральному Соборі Святого Юрія виставлено для почитання копію Вифлеємської ікони Пресвятої Богородиці. Це єдина ікона на якій Богородицю зазвичай зображують усміхненою. Про це поінформували на фб-сторінці Архикатедрального Собору св. Юрія.

Протягом Різдвяного посту в Архикатедральному Соборі св. Юрія щодня служитиметься Молебень до Пресвятої Богородиці перед іконою Вифлеємської Матері Божої:
 у понеділок, вівторок, середу, четвер, п’ятницю та суботу ― після Божественних Літургій о 10-ій;
 у неділю ― після Божественної Літургії об 11-ій год.
Можна долучатися і онлайн.
🎥 https://www.youtube.com/watch?v=3CLOg4gc7EU
Історична довідка:
Вифлеємська Чудотворна ікона – це єдина із прославлених ікон Божої Матері, на якій Пресвята Діва усміхається, тоді як традиційно в іконографії Богородиця зображується серйозною, скорботною або замилуваною. Постійне місце перебування Вифлеємської Чудотворної ікони Божої Матері – базиліка Різдва Христового у Вифлеємі, поблизу спуску в Печеру Різдва, де народився Христос.
До Пресвятої Богородиці на честь її ікони Вифлеємської моляться про дарування дітей, про їхнє благополуччя, про сімейне щастя. При будь-яких життєвих обставинах вірні звертаються в молитвах до Пречистої Богородиці і просять про її допомогу.
 Розпочнімо Різдвяний піст — цей особливий період приготування до Народження Господа нашого Ісуса Христа — зі світлом Вифлеємського вогню, щоб воно доторкнулось і зігріло кожного з нас, а головне ― принесло у наш дім довгожданий мир.
 Прибігаймо до Нашої Небесної Неньки у всіх наших бідах і труднощах і пам’ятаймо, що саме за посередництвом Пресвятої Богородиці ми зможемо випросити собі благодаті у Господа, бо, як молимося у молитві: «Ще не чувано ніколи, щоб Вона не помогла».
Фото: GalNet та Христини Потерейко