Успенський собор і Трапезну церкву у Києво-Печерській лаврі відкриють для відвідувачів

Незабаром Успенський собор і Трапезна церква, що розташовані на території Києво-Печерської лаври, знову відкриються для відвідувачів. Про це пише Суспільне.

«Люди будуть приходити і зможуть відвідати не лише виставки наші чи пам’ятки, а й Успенський собор та Трапезну церкву теж. Зовсім скоро собор відкриється для відвідувачів. Звідти ще забирають деякі свої речі УПЦ (МП) і все», — зазначив заступник директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Костянтин Крайній.

Також він розповів, що релігійні громади зможуть подавати заявки на проведення богослужінь у храмах Лаври: «Що стосується богослужінь в майбутньому, все буде вирішуватись таким чином: релігійна громада подає заявку, є рекомендація Міністерства культури та інформаційної політики. І проводить це богослужіння».

Нагадаємо, 31 грудня 2022 року закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП). Відтак Успенський собор і Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника «Києво-Печерська лавра, повернули в державу з користування Української православної церкви (Московського патріархату). Опісля до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника надійшло звернення від Православної церкви України щодо проведення у суботу, 7 січня, богослужіння в Успенському соборі, і в день свята Різдва Христового очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній звершив тут Божественну Літургію.

Також читайте:

Віктор Єленський: “ПЦУ, ймовірно, зможе й надалі служити в соборах Києво-Печерської лаври”

Митрополит Епіфаній: «Ми хочемо досягти єднання всіх православних навколо Київського Престолу»

Митрополит Димитрій: «Сьогоднішня подія змінить хід української церковної історії»