В День пам’яті захисників України у Гарнізонному храмі вшанували пам’ять полеглих Героїв

29 серпня 2023 року, в День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої Держави, у львівському Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла молитвою та урочистим нагородженням ушанували полеглих Героїв. Про це пише kapelanstvo.info.

Панахиду за полеглими Воїнами 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила звершив єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ владика Максим (Рябуха) разом зі священнослужителями Гарнізонного храму. Після завершення молитви відбулося чергове вручення орденів «Хрест Героя» (посмертно) родинам загиблих Воїнів. Долучилися до вшанування Героїв представники влади та громадськості Львова. Вечір-реквієм супроводжувала співом Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик».

У слові до родин полеглих Героїв владика Максим підкреслив, що наші близькі, відійшовши до вічності, залишаються поруч із нами, а їхня боротьба залишається фундаментом нашого миру: «Сьогодні Господь дарує нам цю особливу радісну зустріч. Сьогодні ми покликані відчувати їхню близькість і любов. Якщо сьогодні дозволили би собі відкрити свої духовні вуха, то перш за все почули би їхні слова: “Мамо, дружино, діти, Я люблю Вас. Я є поруч із Вами». І те життя, за яке свого часу змагався, воно варте того, щоби бути прожитим у єдності із Богом. Сьогодні нам дуже не вистачає наших рідних, бо поруч із ними все було зовсім по-іншому. І Господь пригадує нам, що їхню присутність ніхто не зможе забрати. Вони боролися за мир. Їхня боротьба є запорукою того, що мир таки буде наш”.

«Наші рідні завжди знаходяться поруч із нами і надалі підносять за нас свої молитви. А ми у свою чергу повинні заносити за них свої молитви. Щира подяка за те, що ви виховали Героїв, тому що завдяки їхнім зусиллям відносний спокій маємо ми. Щира подяка отцям-капеланам, які допомагають повертати у наше життя цю тишу з Богом, якої нам так не вистачає», – зазначив Василь Дорош, начальник відділу релігій та національностей Львівської обласної військової адміністрації.

«Сьогодні ми маємо нагоду подякувати за цю Незалежність тим, які виховали, навчили і віддали у жертву своїх рідних. Адже ви віддали від серця те, чого найбільше не хотіли віддавати. У Євангелії читаємо такі слова: “Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає” (Ів. 15, 13). На таких заходах дуже важко говорити. Я думаю, що не варто говорити, але тихо у глибині серця дякувати і просити у Бога ласки. Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла за цей час став особливим місцем смутку, а також і місцем радості. Отець Тарас з командою об’єднує усіх нас. І тут, у Гарнізонному храмі, по-справжньому відчувається любов», – підкреслив директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко.

Фото: фейсбук-сторінка Гарнізонного храму