В День усиновлення у Львові відбувся Форум «Кожна дитина мріє про сім’ю»

В День усиновлення, 30 вересня 2022 року, в Домі Милосердя святого Миколая у Львові відбувся Форум «Кожна дитина мріє про сім’ю». Захід організувало управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради та Центр Опіки Сиріт Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Розпочався форум з молитви, яку очолив отець Роман Прокопець, голова Центру Опіки Сиріт та керівник Дому Милосердя.

Відтак учасники зустрічі обговорили ряд питань, що стосуються процесів усиновлення, подискутували про міфи усиновлення та соціальний супровід прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу, а також про те, які очікування мають діти та батьки і що відбувається, коли діти потрапляють у сім’ю.

Серед спікерів участь у форумі взяли Володимир Фридак, в.о. начальника управління «Служба у справах дітей» ЛМР, Юлія Гнатюк, соціальний менеджер Львівського міського центру соціальних служб, Назарій Петрів, Гена Мельничук, представник ГО «Турбота в дії», Ірина Кривко, мама-вихователька ДБСТ, Марія Саквук, провідний спеціаліст «Служби у справах дітей».

«Усиновлення – це процес, який потребує різноманітних приготувань, після яких дитина має сім’ю, а сім’я поповнюється щастям. Як і в будь-якій сім’ї відбуваються конфлікти та радісні моменти. Тут важливо не забувати про Бога, духовну підтримку та підтримку спеціалістів, які відкриті на ваші запити», – зауважують організатори Форуму.

День усиновлення в Україні відзначають щороку 30 вересня у день свята святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.  Установлено його згідно з Указом Президента України від 27 листопада 2008 року, і тоді ж оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів. Мета цього дня – підтримка та розвиток національного усиновлення як забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї.

Джерело: фейсбук-сторінка Центру Опіки Сиріт