В Йорданії триває зустріч католиків і православних, присвячена соборності і першості

orthodox and roman catholic theological dialogueНа запрошення Патріарха Єрусалимської Православної Церкви Феофіла III з 15 по 23 вересня в столиці Йорданії Аммані відбувається XIII пленум Змішаної міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами.

Роботами Комісії керують президент Папської ради зі сприяння християнській єдності кардинал Курт Кох і митрополит Пергамський Іван (Зізіулас) з Константинопольського Патріархату, – повідомляє Християнський портал КІРІОС.

У цій зустрічі приймають участь по два представники від кожної з чотирнадцяти автокефальних Православних Церков і стільки ж представників Католицької Церкви.

Пленарне засідання присвячене розгляду проекту документа «Соборність і першість», який був підготовлений Координаційним комітетом Комісії в ході двох зустрічей: в Римі в 2011 і в Парижі в 2012 році. Вивчення богословського та еклезіологічного зв’язку між першістю і соборністю в Церкві на місцевому, регіональному та світовому рівнях повинно виробити основу для вирішення ключового питання про роль єпископа Риму у Вселенській Церкві.

Перед членами Комісії стоїть завдання визначити, чи існує в даний час згода з приводу проекту, підготовленого Координаційним комітетом з цього непростого питання, або ж необхідне подальше поглиблення цієї теми.

Додамо, що в суботу, 20 вересня, члени Комісії з богословського діалогу будуть присутні на Святій Месі у католицькій парафії Пресвятої Богородиці з Назарету, а в неділю 21 вересня візьмуть участь у Божественній літургії у православній церкві в Аммані. Крім того, учасники Комісії відвідають табір біженців з Сирії, щоб висловити солідарність Католицької та Православної Церков.