«В окупованому Донбасі УПЦ КП перебуває в катакомбах», – митрополит Димитрій

cc5a247d94215a7de57ec0678c2c6fcbУкраїнська Православна Церква Київського Патріархату у цей час переживає непрості часи на окупованих Росією та її поплічниками територіях Донбасу та Криму. Про це зазначає митрополит Львівський та Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

«Я спілкуюся з нашими владиками. Безпосередньо з ними підтримую зв’язок. Ми намагаємося їм допомагати чим можемо. Допомагати конкретними справами. Ось візьмімо приклад владики Сергія, архиєпископа Донецького та Маріупольського. Як раніше, так і тепер він займається допомогою старшим людям. Він утримує таку установу, будинок для літніх людей, там тепер перебуває ще більше осіб ніж було досі. Ця установа в селищі Тельманове, яке захоплене сепаратистами. Владика Сергій, встановивши зв’язок із тими, хто під його керівництвом там служить та працює, допомагає їм усім, чим може», – розповів Митрополит Димитрій.

Він також наголосив, що православні священнослужителі Київського Патріархату на окупованих територіях зазнають гонінь.

dsc4554_4a488«Згідно із рішеннями сепаратистських незаконних утворень, єдиною визнаною Церквою є Московський Патріархат. Наші парафії нині там зазнають величезних утисків. Деякі взагалі не діють, а деякі вимушені діяти підпільно. Поки сепаратисти займаються війною, можливо, не так відстежують, але це поодинокі випадки, коли вони відносяться спокійно до функціонування наших парафій. Фактично, Церква перебуває, як колись у давнину, в катакомбах, коли треба приховувати, що ти священик», – розповів Митрополит Димитрій.

За матеріалами: galinfo.com.ua