В Ратуші відбулась відкрита дискусія «Церква Майдану. Що змінилось?»

IMG_6996Сьогодні, 22 лютого 2018 року, у Львівській міській раді відбулась відкрита дискусія «Церква Майдану. Що змінилось?» у межах загальноміського медіапроекту «Духовна велич Львова». В дискусії взяли участь представники духовенства різних конфесій, богослови, науковці, історики, студенти, журналісти. Учасників дискусії привітав міський голова Львова Андрій Садовий.

“Якщо сьогодні згадати ті події, які відбувалися, то міська рада була таким координатором, який започатковував дуже багато процесів. Й чесно кажучи, ніхто тоді не знав, що буде завтра. Але без Божої ласки, без владик та отців, думаю, що Майдан би не відбувся. Тому що ці полум’яні промови, ці молитви і події, які дуже часто відбувалися алогічно – це не можна сьогодні пояснити. Тому перш за все, хочу подякувати всім присутнім, хочу подякувати  організаторам сьогоднішнього круглого столу, і очікую цікавих думок, хороших дороговказів на завтрашній день.

Пам’ятаючи, згадуючи і молячись за тих хлопців, яких сьогодні нема, ми усвідомлюємо, що вони всі не йшли для того, щоб змінити одного керівника держави на іншого. Всі йшли на Майдан, тому що хотіли змін. Я думаю, що ці зміни залежать від кожного з нас. Дай Бог, щоб в наших думках й помислах було добро і велика сила міняти цю реальність, яку ми маємо, і творити реальність завтрашнього дня, за яку хлопці віддали своє життя”, – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Під час дискусії проаналізували досвід та духовний вимір Майдану, осмислили  уроки совісті й гідності, які були засвоєні у ті часи. Зокрема, розглядали такі питання:

– чому під час Майдану відбувались богослужіння за одним престолом, що змінилось;

– богослов’я Майдану: уроки для духовенства і вірних;

– як досвід Майдану може впливати на міжконфесійне і міжрелігійне порозуміння в Україні;

– громадянське суспільство в контексті постмайданних подій: як впливає духовний чинник на творення нового соціуму;

– чи готове суспільство після Майдану вповні зрозуміти проблему Помісної Церкви, які є перешкоди.

Про досвід київського Майдану розповів о. д-р Михайло Димид, професор кафедри пасторального богослов’я УКУ. Про молитву на Майдані, про те, як ділитись духовним досвідом з іншими, – єпископ-помічник Львівської Архидієцезії РКЦ Едвард Кава. Про досвід локальних духовних майданів у містах – преосвященний Владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП. Про Майдан як трамплін для розвитку Церкви – Мирослав Маринович, проректор Українського Католицького Університету.

«Ця відкрита дискусія – наш обов’язок та можливість згадати про трагічні й водночас героїчні події, які відбувались на Майдані чотири роки тому. Така ініціатива є надзвичайно важливою у житті нашого міста та цілої України. Адже не маємо права забувати про подвиг, про мужність, про важливу об’єднуючу роль Церкви під час тих подій. Майдан став площиною для відновлення єдності українського суспільства, його духовної величі та моральної зрілості», – зазначив Петро Залуга, співорганізатор заходу.

Відео: Андрій Андрух

Джерело: сайт ЛМР