В Україні хочуть запровадити вихідний на католицьке Різдво

b935dd16c80f369b5fe0a2067c066a86У четвер, 3-го листопада 2016 р. група депутатів підписала законопроект про запровадження 25‑го грудня, на католицьке Різдво, офіційного вихідного дня.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook народний депутат Ірина Подоляк.

Законопроект, пояснила Ірина Подоляк, буде зареєстровано найближчим часом; однак коли його внесуть на розгляд у сесійну залу, поки що невідомо. «Будемо обговорювати це питання; думаю, ініціатива має пройти легко. Бо так чи інакше у світі на латинське Різдво, 25 грудня, мають вихідний день. Це питання культурної традиції, певного маневру, приєднання до єдиного світового християнського календаря. Подання законопроекту — спроба поступово і м’яко діяти в очевидному напрямку, не викликаючи галасу та спекуляцій», — зауважила депутат. Також у законопроекті вказують, що офіційний вихідний день 7 січня в Україні не скасовуватимуть.

За словами Ірини Подоляк, зміни і поправки до переліку державних офіційних свят внесли до проекту Трудового кодексу, який подали на розгляд Верховної Ради ще минулого року.

Зокрема, на думку нардепа, офіційні вихідні 1‑2 травня треба перестати асоціювати зі соціалістичними святами, а використати світовий досвід, у якому ці дати визнані так званим «довгим вікендом». «Це стосується і 8 травня, дня капітуляції німецького нацизму, безперечної важливості якого ніхто не заперечує. І 8 березня — свята, що має певну історію та переосмислюється українськими феміністками. Питання в тому, чи потрібно ці дні робити офіційними вихідними…» — каже Ірина Подоляк.

Джерело: «CREDO».