В УКУ відбувся перший день Міжнародної конференції із канонічного права

Сьогодні, 26 березня 2019 року був перший день міжнародної конференції “Сучасний розвиток законодавств східних католицьких церков”. Локацією події є Філософсько-богословський факультет УКУ. Серед доповідачів були єпископ Джорджіо Ґалларо з Італії, професор Вілліам Блайзіффер з Румунії. Також нині презентували черговий журналу Метрон. Завтра пролунають доповіді науковців з Угорщини та України.

Підготовчий процес до конференції тривав 6 місяців. Ідея народилася, але треба було думати кого ж запросити і мати відвагу це зробити. Оскільки це поважні люди з різних країн, можливо найкращі у цій спеціалізації у своїх державах. Також була проблема фінансів і я пропонував цим іноземних гостям самостійно оплатити доїзд до України.Яка ж була ідея конфренції? Ми пишемо своє помісне право – Кодекс канонічного права Української Греко-Католицької Церкви. І для того, щоб цей кодекс мав широкий обрій, то нам потрібно бачити що зробили інші. І це головний акцент – обмін досвідом”, – розповів професор канонічного права УКУ о. Михайло Димид.

Гостей конференції також привітав декан Філософсько-богословського факультету УКУ о. Роман Завійський:

“Для нас велика честь, що відбувається сьогодні ця мережева конференція, яка об’ єднує не лише структури УГКЦ, але також спеціалістів з канонічного права з різних країн. І я би у особливий спосіб хотів би привітати наших ключових доповідачів. Отець Михайло вже згадав, що для нас є дуже важливим питання обміну досвідом. І для нас дуже суттєво, що сьогодні з нами власне представники різних Церков. І також у нас є спостерігачі запрошені з Православних Церков. Тому ми і Вас щиро щиро вітаємо”.


Успіху гостям та учасникам конференції також побажав капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк:

“Для мене є велика честь від імені нашого Митрополита привітати учасників цієї конференції, Владика не міг сьогодні бути присутнім, оскільки у цьому часі звершує іншу місію, але просив повідомити про свою молитовну підтримку і побажав великого натхнення, щоби черпати з бездонного джерела Божої премудрості для збереження, упорядкування і розвитку містичного Тіла Христвого – Його Святої Церкви. Благословенного часу і плідного проведення конференції!”.

Додамо, що завтра конференція розпочне роботу о 10:00 із доповіді професора Петера Шабо із Угорщини, а завершиться о 13:30. Тому всі зацікавлені мають встигнути відвідати подію у першій половині дня.