В УПЦ МП відреагували на закон про перейменування

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що законопроект №5309 щодо перейменування церкви порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України і закликали Президента Петра Порошенка ветувати його.

21

Відповідну заяву опублікував юридичний відділ УПЦ МП.

У заяві зазначається, що Україна є світською державою, що унеможливлює встановлення на законодавчому рівні якихось переваг або обмежень для тих чи інших релігійних об’єднань.

“А примушування Української Православної Церкви до зміни свого найменування є нічим іншим, як втручанням у її діяльність, що може призвести до непередбачуваних наслідків у суспільстві”, – йдеться у повідомленні.

 В УПЦ МП наголосили, що змусити її до перейменування українська влада нібито хоче на угоду Православній церкві України, яка “хоче забрати собі цю назву”.

“Вважаємо цей закон антиконституційним і маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Звертаємось до Президента України застосувати до цього закону право вето”, – додали у церкві.

Як повідомлялося, 20 грудня Верховна Рада проголосувала за проект закону№5309 згідно з яким Українська православна церква Московського патріархатумає змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

У цей день під парламентом зібрались на мітинг-молебень понад тисяча представників Української православної церкви Московського патріархату, які протестували проти перейменування.

Джерело: “Українська правда”