“Ваша помісна Церква утверджує Православ’я” – Вселенський Патріарх привітав ПЦУ

Вселенський Патріарх Варфоломій надіслав вітання предстоятелю ПЦУ Епіфанію та всім вірним з нагоди другої річниці Об’єднавчого Собору та подякував за увіддане служіння священній місії, за відстоювання єдності та твердості Православ’я. Привітання оприлюднив архієпископ ПЦУ Євстратій Зоря.

“З прихильності та милості Творця Церкви 15 грудня 2020 року виповнюється 2 роки від дня проведення у Києві Об’єднавчого Собору за участі кліру та мирян, скликаного нашим смиренням для обрання Предстоятеля Православної Церкви України та схвалення її Статуту. Відтоді та після передання Томосу про Автокефалію на Фанарі 6 січня 2019 року очолювана Вами Святійша Церква України свідчить про Православну віру як помісна Православна Церква на території Української держави, під Вашим боголюбивим та людинолюбивим, розсудливим та діяльним очільництвом”, – зазначив Патріарх.

Він відзначив велику роботу предстоятеля ПЦУ, “прекрасне управління церковними справами, зі співпрацю з владою на благо всього українського народу, а також ініціативи та дії в період небезпечної пандемії.

“Ви здійснюєте Ваше служіння Божому народові, залишаючись непохитно вірним догматичному та канонічному Переданню Церкви та чутливим і дбайливим щодо екзистенційних потреб Ваших духовних дітей, завжди орієнтуючись на одвічні Христові дороговкази. Уславлюємо Главу та Творця нашої віри, нашого одвічного Спасителя світу, який доручив Церкву Вашому поважному Блаженству, відданому душею та тілом Його священній місії, церковній людині, хто також бореться за єдність та твердість Православ’я”, – йдеться в листі.

Патріарх подякував Епіфанію за “щиру зацікавленість у єдності Православ’я, яка значною мірою сприялв визнанню автокефалії Архієпископом Афінським та всієї Греції Ієронімом, Патріархом Олександрійським Феодором та Архієпископом Кіпрським Хризостомом.

“Ми певні того, що послідують і інші рішення з боку Православних Предстоятелів, які однозначно сприятимуть єдності Православ’я. Українська Автокефалія є доконаним фактом, який не можна змінити. Спростування цієї істини прагнуть чужі інтереси, які не ведуть до добра, а ведуть до неминучого наповнювання бочки Данаїд”, – зазначив він.

Варфоломій назвав незабутніми зустрічі під час передачі Томосу про автокефалію, так і в день тезоіменитства  Патріарха у червні минулого року. А також наголосив, що з радістю очікує зустрічі в Києві з нагоди відзначення 30-ої річниці проголошення Незалежності України.

Джерело: “Релігійна правда”