Відійшов до вічності отець-емерит Дмитро Черкас, багатолітній священнослужитель храму святої Анни

 
18 липня 2023 року відійшов до вічності о. Дмитро Черкас, довголітній священнослужитель храму святої Анни Львівської Архиєпархії УГКЦ. Про це парафія повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
 
Дмитро Черкес народився 18 березня 1936 року в с. Жовтанці на Львівщині. Пройшов довгий шлях до священства: у роки підпілля УГКЦ працював на цивільній роботі, кранівником, проте в його оселі збиралися на молитву ієреї та вірні катакомбної Церкви, зокрема молився тут і теперішній Митрополит Львівський УГКЦ Ігор. Відтак 16 травня 1991 року, у віці 55 років, Дмитро Черкес був рукоположений у священство в першій групі священників, висвячених по легалізації Церкви. Знаково, що рукоположення було звершено в храмі Преображення ГНІХ, осередку відродження УГКЦ у Львові.
 
Коли храм святої Анни було передано парафіяльній спільноті УГКЦ, о. Дмитро став її сотрудником і звершував служіння тут все своє подальше життя. З 13 лютого 2019 року став священником-емеритом, у 2021 році його жертовне служіння було відзначено грамотою Митрополита Львівського. В отця Дмитра залишилася їмость Анна, племінниці, близькі й друзі; хоч своїх дітей подружжя не мало, ієрей став духовним батьком і наставником для багатьох парафіян і прихожан храму святої Анни та тих, хто його знав.
 
Разом із парафіяльною спільнотою висловлюємо співчуття рідним і близьким о. Дмитра, молитовно єднаючись із ними.
 
Розпорядок заупокійних богослужень:
У середу, 19 липня о 20:00 відбудеться священничий парастас (храм св. Анни, м. Львів, вул. Городоцька, 32)
У четвер, 20 липня, об 11:00 – заупокійна Божественна Літургія, відтак Чин похорону (храм св. Анни, м. Львів).
 
Поховання відбудеться в родинному селі Жовтанці Львівської області.