Відійшов до вічності Почесний Папа Венедикт XVI

95-річний Папа-емерит Венедикт XVI помер у суботу, 31 грудня 2022 року, в своїй резиденції у ватиканському монастирі Mater Ecclesiae. Про це пише Vatican New за повідомленням пресслужби Святого Престолу.

«З великим сумом повідомляю вам, що Почесний Папа Венедикт XVI помер сьогодні о 9:34 ранку в монастирі Mater Ecclesiae у Ватикані», – зазначають у повідомленні.

У монастирі Mater Ecclesiae Папа проживав проживав з часу складення своїх повноважень у 2013 році. Протягом останніх днів стан його здоров’я погіршився з огляду на поважний вік, про що інформував Святий Престол. Папа Франциск на зустрічі з паломниками у середу, 28 грудня, закликав молитися за свого попередника, зауважуючи, що він «дуже хворий». Відгукнулися на цей заклик вірні в цілому світі, підтримав його і Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Сьогодні ж повідомлено, що Папа-емерит відійшов до дому Отця.

Пресслужба Святого Престолу інформує також, що зранку в понеділок, 2 січня 2023 року, тіло Почесного Папи перебуватиме в Базиліці Святого Петра, щоб віряни могли попрощатися з ним. Порядок похоронних богослужень буде повідомлено пізніше.