Відомий дослідник геноцидів зустрівся з львівськими семінаристами

У четвер, 30 березня, Львівську православну богословську академію  відвідав професор-емерит Університету Арканзасу (США) п. Семюель Тоттен – один з провідних фахівців у світі з вивчення та документування злочинів геноциду.

Про це повідомляє пресслужба Львівської православної богословської академії.

Зазначається, що професор виступив перед студентами академії з лекцією, в якій на прикладі Руанди розкрив поняття геноциду та проаналізував військове вторгнення й звірства росіян в Україні.

За словами проректора духовної академії о. Михайла Сивака, для семінаристів ця зустріч була пізнавальна і в історичній, і в пастирській перспективі.

«Особисто мене цікавили причини – чому людина йде на такий страшний гріх. Які духовні процеси відбуваються в душі людини і наскільки вона може піддатися владі диявола, що йде на масові вбивства», – розповів у коментарі «Духовній величі Львова» о. Михайло Сивак.

Також читайте:  Семюел Тоттен: «Це не Бог творить геноциди, їх вчиняють люди»

Він також зазначив, що з однієї сторони священнику важливо знати духовні механізми того, як диявол бореться проти людини, як він може оплутати її, а з іншої – що робити з жертвами знущання та катувань.

«Зустріч була цікавою, тому що сама постать професора дуже жвава, він вміє зацікавити темою, яку викладає. З іншої сторони, ця тема актуальна, тому що ми зараз переживаємо якраз оці жахіття війни і геноциду українців. Ця тема болить кожному з нас. Тому лекція була дуже актуальною, нагальною і викликала чимало питань», – розповідає о. Михайло Сивак.

За словами проректора академії, в приватних бесідах також піднялась тема Голодомору в Україні. Провели паралель, що сьогоднішні події в Україні є продовженням втілення тих самих намірів, що були в 1930-х роках – знищити українську націю.

Під час зустрічі також детально розглядали питання визначення злочинів проти людства відповідно до Конвенції ООН, а також те, в який спосіб можуть бути покарані організатори геноцидів.

«Для нас всіх не залишилось сумніву, що в Україні також відбувається геноцид, зокрема тому, що присутня етнічна ознака. Також професор торкнувся питання участі в злочинах геноциду священників, що також співзвучно з сучасною ситуацією в Україні, коли виявилися колаборанти з-поміж духовенства», – розповідає о. Михайло Сивак. 

Також читайте:  

Митрополит Нестор: «Важливо, щó ми розуміємо під Почаївською Лаврою»

Львівський православний священник розпочав новий медіапроєкт «На каві…»

Ігумен Кипріан (Лозинський): «Монастир – це не сховище від життя. Монастир – це і є життя»