Вітання від Папи і м’ячі від Федерації футболу Італії: модульне містечко відвідали італійські волонтери

Італійські волонтери Спільноти Святого Егідія, представники Ордену Францисканців та Федерації футболу Італії привезли подарунки для дітей, що мешкають у модульному містечку на Сихові. Про це інформує Міський центр підтримки внутрішньо переміщених осіб.

У подарунок від Національної футбольної збірної Італії маленькі мешканці модульного містечка одержали футбольні м’ячі та спортивну форму. Перша гра у футбол за участі гостей та мешканців відбулася одразу ж посеред містечка. А ще гості передали привітання з Великоднем від Папи Римського Франциска.

Італійська делегація відвідала сихівське містечко в рамках візиту до Львова. Раніше, як повідомляє Львівська міська рада, отці-франицсканці, волонтери й журналісти зустрілися із львівським міським головою Андрієм Садовим, якому передали від Папи розарій та вітальну листівку. Гості обговорили співпрацю Львова зі Спільнотою Святого Егідія та запевнили у підтримці розбудови екосистеми UNBROKEN.

«Ми не випадково приїхали саме до Львова. Ваше місто у серці Спільноти Святого Егідія. Дякую вам і вашому місту. Дякую за презентацію будівництва системи UNBROKEN. Це система, в центрі якої є людина, починаючи від тих, хто слабший і вразливіший. І я думаю, що це приклад мудрої адміністрації», – сказав Адріано Роккуччі, віцепрезидент Спільноти Святого Егідія та національний координатор в Італії.

Фото: ЛМР

Спільнота Святого Егідія вже надала допомогу Львову та області на понад 3 млн євро, а зараз допомагає у відкритті й облаштуванні маріупольського хабу. Центр допомоги для вимушених переселенців, який з початком війни Спільнота відкрила у Львові, за цей рік відвідало понад 5000 тисяч родин ВПО, а загалом Спільнота св. Егідія в Україні зібрала і передала тисячу тонн гуманітарної допомоги з Італії на суму майже 15 млн євро.

Організації Cooperativa Auxilium збирала кошти на гуманітарну допомоги для України і доставляла її, а також забезпечувала в Італії біженців з України житлом. В межах гуманітарних ініціатив представники організації Cooperativa Auxilium протягом 2022 року кілька разів доставляли до України ліки, продукти харчування, одяг і ковдри. 

Фото: Львівська Архідієцезія РКЦ

Зустрілися гості і з Митрополитом Львівським РКЦ Мечиславом, зазначають у Львівській Архідієцезії РКЦ. «Я приношу до України благодать святого Франциска та благословення папи», який «щодня молиться, щоб мир міг народись у серці України», – сказав отець Енцо Фортунато OFMConv з монастиря Сакро-Конвенто в Ассизі при зустрічі з Митрополитом. «Італія виступає за мир», — підкреслив Анджело Чіораццо, президент кооперативу Auxilium, який координував збір допомоги, підкреслюючи, що в першу чергу ця допомога спрямована на дітей, які «повинні повернутися до мирного життя».

До благодійного візиту в Україну долучилися і представники Національної збірної Італії з футболу, яка восени проведе матч з Україною. На прохання збірної гості передали Архиєпископові Мечиславу та львівському міському голові іменні  футболки.