Центр допомоги для вимушених переселенців Спільноти св. Егідія у Львові прийняв вже 5000 родин

Спільнота св. Егідія провела річний звіт щодо діляльності Центру допомоги для вимушених переселенців, який з початком війни було відкрито у Львові. У хаб, що на вулиці Коперника, за цей рік завітало понад 5000 тисяч родин ВПО, а загалом Спільнота св. Егідія в Україні зібрала і передала тисячу тонн гуманітарної допомоги з Італії на суму майже 15 млн євро. Про це пише topkyiv.info. 
 

Голова Спільноти в Україні Юрій Ліфансе, зазначив, що Спільнота в Україні діє понад 30 років. Використовуючи протягом усіх цих років світовий досвід, завдяки підтримці колег і партнерів зі світу, насамперед з Італії, вдалося зібрати таку кількість допомоги, яка щодня розходиться у різні куточки України.

7 березня 2022 року у Львові відкрився гуманітарний хаб, який став координаційним центром для інших в Україні. Цього ж дня з Італії вирушив перший вантаж і прибув до Харкова. У Римі було створено координаційну групу, яка відстежувала і реагувала на потреби з України. Там же було засновано кілька спеціалізованих складів: медичні, продуктовий, предметів першої необхідності.

Як розповів Юрій Ліфансе, спочатку акцент робився саме на медичну допомогу, насамперед на забезпечення найбільш вразливих категорій хворих.  На другому місці у Спільноті стала допомога вимушеним переселенцям. Від перших днів евакуації волонтери Спільноти у Львові долучилися до допомоги переселенцям на Львівському вокзалі. Як зазначила очільниця львівської Спільноти Іванна Синицька, місто прийняло 250 тис. внутрішніх переселенців. Для них було відкрито центр допомоги, до якого звернулися 5000 родин і було роздано 20 тис. продуктових наборів. За цей рік війни Спільнота відправила Україною 729 вантажів продуктової допомоги і роздала 65402 пакунки з продуктами.

Крім матеріальної допомоги, працівники і волонтери осередків Спільноти у Львові, Києві та Івано-Франківську налагодили центри психологічної, освітньої та іншої підтримки, насамперед для дітей. Для них були створені 6 Шкіл миру, де навчаються 300 дітей переселенців.

Спільнота Святого Егідія (італ. Comunità di Sant’Egidio) — християнська організація, яка офіційно визнана католицькою церквою як «церковно-громадська світська асоціація». Має понад 50 000 членів у більш ніж 70 країнах світу. Основними напрямками діяльності є поширення Євангелія, допомога нужденним (бідним, бездомним, людям похилого віку, мігрантам тощо), діалог між церквами і релігіями.

У Львові спільнота народилася у 2000 році після зустрічі молоді з Папою у Римі. Основними напрямками служіння є відвідини стареньких у будинку престарілих (геріатричного пансіонату) на Майорівці та служіння для безпритульних та людей, що просять милостиню на вулиці.