«Вітер На-Дії» чекає молодь з усієї країни

festyval161616viter16na-diji

З 10 по 13 липня у Львові відбуватиметься Всеукраїнський молодіжний християнський з’їзд «Вітер На-Дії». Його учасниками стануть молоді люди з усіх куточків України. Організатори очікують від 2 до 5 тисяч учасників.

«Ідея цього з’їзду – зустріч. Ми хочемо людям з різних регіонів, з різними вподобаннями та поглядами дати можливість зустрітись. Адже в сучасному житті, маючи кілька тисяч друзів в соціальних мережах, ми все-таки залишаємось самотніми. Сподіваємось, що наш з’їзд стане місцем поширення молодіжної християнської культури», – поділився голова оргкомітету Всеукраїнського молодіжного з’їзду о. Ростислав Пендюк.

Ідея з’їзду бере початок з 1985 року. Католицька Церква, за ініціативи Папи Івана Павла ІІ, проводить Світові дні молоді. На цю подію з’їжджається молодь зі всього світу і молиться разом у різних його куточках. Минулого року він проводився у Барселоні, цьогоріч проводитиметься у Кракові. З’їзд «Вітер На-Дії» – це початок підготовки українських хлопців та дівчат до Світового дня молоді.

«Ми зробили попередню реєстрацію і зараз можемо точно говорити про групу молоді з Одеси. Маємо також заявки з Києва та Дніпропетровська. Знаю, що з Тернополя до нас їхатиме цілий поїзд. Якщо чесно, я не зустрічав зареєстрованих учасників із Донецька чи Луганська. Навряд, чи буде великий наплив людей зі Сходу, однак, частина з них точно їде до нас. Я думаю, що загалом вся Україна буде присутня. Від початку ми говорили про кількість учасників від 2 до 5 тисяч. Поки що наші очікування справджуються.

Також ми планували зробити наметове містечко, аби всі учасники з 12 на 13 липня там ночували, однак, не всі мають намети і можуть їх привезти. Коли ж ми захотіли знайти великі спільні намети, то з’ясувалось, що всі вони в зоні АТО. Тому ми знайшли інше рішення. Через дорогу від УКУ є великий виставковий центр і керівництво ринку «Шувар» ласкаво погодилось нам його надати. Звісно, якщо хтось захоче відчути романтику ночівлі під відкритим небом і приїде з наметами, то ми виділимо для них спеціальне місце на території Українського Католицького Університету», – розповідає голова оргкомітету о. Ростислав Пендюк.