Владика Матфей до співбратів з УПЦ МП: «Розірвіть усі стосунки з агресорами, ворогами Божими і України»

Дорогі брати і сестри! Одна з найжахливіших трагедій для людей – війна. На превеликий жаль, на нашу мирну суверенну державу Україну напав ворог, який довгий час називав себе братським народом, і цим ворогом виявилась російська федерація. Напали вони підло, як дикий звір. Сьогодні російські окупанти вбивають мирних людей: дітей, жінок, літніх людей, калік, священників. Руйнують ракетними ударами міста, села, храми, інфраструктуру, займаються мародерством, як дикі люди. Їхній президент, втративши людську подобу, на основі неправди, грубої брехні розповідає своїм співвітчизникам, що він рятує Український народ. Нас рятувати не потрібно. Ми – віруючі люди, маємо надію на Бога. Ми не можемо собі дозволити робити те, що роблять наші вороги.

Коли тільки розпочалися військові дії на Сході України, наша Церква завжди молилась і закликала наших вірних до молитви за справедливий мир в Україні. Сьогодні, коли на нас відкрито напав ворог, пішов повномасштабною війною, Православна Церква України безперестанно молиться за Батьківщину – Україну, за Українське військо, за перемогу. Ми чітко віримо, що з Божою допомогою ми переможемо тому, що з нами правда, а правда у тому, що не ми когось хочемо завоювати, а нас хочуть знищити.

Тому я, як архієрей древньої Володимир-Волинської кафедри, закликаю усіх вас, як ніколи у ці дні святого Великого посту, які проходять під час війни, об’єднатись у молитві, просити Бога, щоб захистив нас, щоб Він закрив небо від ворожих ракет. Молімося до Божої Матері, щоб Вона покрила нашу землю своїм омофором. Молімося за наших воїнів, які успішно і героїчно виконують свій військовий обов’язок, – захищають нашу землю від ворога. Наша Православна Церква України не тільки молиться, а й, завдяки небайдужим вірянам, парафіям, допомагає нашим воїнам та людям, які потерпають від війни, матеріально й фінансово, організовує збір продуктів харчування, ліків, одягу і т. ін. Наші капелани спільно з волонтерами відвозять допомогу нужденним, підтримують духовно. Наша Церква з Богом і зі своїм народом.

Закликаю наших співбратів з УПЦ мп. Ви бачите і чуєте, що говорить ваш патріарх кирил, як він підтримує війну в Україні, як свідомо дурить свою паству, ведучись на біснуватого президента путіна. Розірвіть усі стосунки з агресорами, ворогами Божими і України.

Нам потрібно буде спільними зусиллями після нашої перемоги відбудувати міста, села і храми. А найголовніше – душі людські, які скалічені від пролитої крові своїх дітей, онуків, батьків, чоловіків і матерів. Вірю, що перемога нашого війська і нашого народу буде швидкою. Головне – не розслаблятись духовно, дух повинен бути бадьорим під час наших молитов. Закликаю на усіх Боже благословення. Хай усіх нас оберігає Бог.

Слава Ісусу Христу.

Слава Україні.

Владика Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський ПЦУ

Публікація з газети «МІСТО ВЕЧІРНЄ»