Владика Матфей: «Якщо би люди мали братську любов один до одного, тоді ніколи би не підняли меча»

Дійсно, зараз ми багато чуємо про загрозу війни. Нас закликають бути пильними. Так, звісно, війна завжди страшить. Адже той, хто бачив війну, хто з нею стикався, говорить про те, що нічого страшнішого немає. Христос нам нагадує про те, що будуть братовбивчі війни, що піде брат на брата. Але, водночас, Христос говорить і закликає нас не боятися цього всього, бо всьому цьому потрібно бути. Чому виникає війна? Війна виникає тому, що немає любові. Знову ж таки про це говорить Господь, Він говорить про те, що коли немає любові, тоді виникає війна. Якщо би люди мали братську любов один до одного, тоді ніколи би не підняли меча. А так хочуть, щоби Україна була залежною, не незалежною і вільною в своєму виборі, а в орбіті війни. Імперія є злом, а, відповідно, зло породжує зло. Але потрібно відзначити, що ми маємо право захищатися. А коли на нас нападають, стверджуючи, що ми будемо жити саме так і не інакше, то до чого покликані ми, як громадяни? Так, ми покликані захищатися.

Війна – це страшне зло. Війна – це завжди біда, це завжди сльози, це завжди смерть. Наша Церква на чолі з Блаженнішим Митрополитом Епіфанієм закликає до молитви. Ми посилили ці молитви. Моліться за наших військових, моліться за мир в Україні, моліться проти війни. Звісно, ми читаємо їх на кожній Літургії перед престолом Божим. Ми розуміємо, наскільки для нас важливий мир, але ми молимося за справедливий мир. Ми молимося за мир, але не так, щоб підняти руки і здатися. Ми молимося за те, щоб війна припинилася: «Відверни, Господи, рукою Твоєю святою всі ті наміри неправдиві тих, хто йде на нас війною. Втихомир їх, покажи їм силу Свою». І ми, як християни, найперше маємо надіятися на Бога. Отже, читайте молитви. Закликаю всіх підняти щирі молитви до Господа Бога, щоби Він захистив Україну і наш український народ.

єпископ Володимир-Волинський і Турійський ПЦУ Матфей

За матеріалами передачі «Запитай у Архіпастиря», спільного проекту інформаційного відділу та відеоканалу «Володимир Православний» Володимир-Волинської єпархії ПЦУ