Владика Володимир: “Будь-який прояв нашого служіння є виразом любові”

Вибираймо дорогу не егоїзму, а любові. До цього закликав Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії під час своєї проповіді у Архикатедральному соборі св. Юра 12 жовтня 2020 року.

Владика Володимир поділився кількома своїми думками в контексті сьогоднішнього Євангелія. Насамперед він звернув увагу на момент зцілення тещі Петра від гарячки.  Проповідник пояснив, що хоч на перший погляд здається, що у цьому немає нічого надзвичайного, важливо звернути увагу на те, що робить жінка після зцілення.  “З Євангеліє чуємо, що вона починає прислуговувати. В контексті грецької мови її служіння розуміємо як дияконію, що передбачає різноманітне служіння”, – сказав архиєрей.

“Коли людина хвора, то вона потребує допомоги, іншими словами поводиться егоїстично, а після зцілення вона служить, що є виразом любові. Зцілення – це шлях від егоїзму до любові”, – додав він.

За його словами, якщо подивитися на причину  хвороби жінки, то дехто вважає, що вона була емоційно збуджена, бо Ісус забрав Петра, який був єдиним годувальником, бо мав бізнес рибальства.  Вона могла собі подумати, каже владика Володимир, що хлопчина захопився Ісусом після чуда з рибою. Як би там не було Ісус нахилився над нею і вона прийняла зцілення і почала служити.

“Самому Ісусові,  це коштувало чималих зусиль, бо як каже далі євангелист він пішов на самоту, хоча і там його народ віднайшов, оскільки люди мали різні потреби. Незважаючи ні на що, Він чув людей, проповідував Царство Небесне так, як це відбувається у нашій Церкві, в якій є різні служіння”, – зазначив проповідник.

“Виберімо дорогу не так егоїзму, як любові”, – закликав на завершення владика Володимир.