Владика Володимир: «Наші Герої – це перлини сучасності, котрі своєю кров’ю опечатали нашу незалежність»

Ми стоїмо сьогодні перед перлинами сучасності, перед нашими героями, які також не були досконалими людьми, але прийняли фундаментальне рішення свого життя – приєднатися до числа тих поколінь, які своєю кров’ю опечатали нашу незалежність. На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященніший Володимир у день 30-річчя Незалежності України на Личакові, під час вшанування пам’яті полеглих Героїв. Архиєрей очолив панахиду за загиблими Героями. Йому співслужили священники УГКЦ та інших християнських конфесій.

Преосвященніший Володимир разом з представниками влади, громадськості, духовенства та військовослужбовців поклав квіти та лампадки до могил Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС на полях почесних поховань № 67 і № 76, після чого очолив панахиду за загиблими Героями.

У своєму слові Преосвященний Володимир закцентував увагу на важливості приймати рішення і брати за них відповідальність.

Вчора, – пригадує єпископ, – почув вислів, що не всі, хто живе в Україні готові визнати її незалежність навіть ті, хто має українське громадянство. Вільна людина завжди приймає рішення, але цього замало. Дуже важливо ще нести відповідальність за це рішення. Багато хто з людей бояться взяти відповідальність саме за свої рішення.

«Тридцять років – це перлинний ювілей. Каже Митрополит Андрей Шептицький, що воля народу здобувається жертвою багатьох поколінь.
За те, що ми святкуємо тридцятиріччя нашої держави, ми завдячуємо багатьом поколінням», – підкреслив Владика Володимир .

«Те, що ми сьогодні зібралися тут, на нашому історичному Личакові – найкращий крок для святкування сьогоднішнього дня», – наголосив Архиєрей і пояснив: «Тому що тут є цілі покоління політичних діячів, письменників, діячів культури та інших». Правда, каже він, що за життя наші герої також помилялися, але приймали рішення, брали відповідальність за прийняті рішення, хоч, як люди робили помилки.

«Всі люди є немічні та грішні, саме тому у молитві панахиди ми молимося за прощення гріхів і всіх недосконалостей, щоби Боже милосердя їм товаришувало, а нам допомагало приймати правильні життєві рішення», – додав він.

«Бажаю всім нам благословенної життєвої дороги, свободи у прийняті рішень і відповідальності. А всім тут спочилим вічная пам’ять!», – доповнив на завершення слова Преосвященніший Володимир.

Джерело: Львівська Архиєпархія УГКЦ