Вперше у Львові під час Архиєрейської Літургії співав ансамбль незрячих виконавців

_DSC291710 травня під час Архиєрейської Літургії у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ КП, яку очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) відбулося вшанування Львівської чудотворної ікони  Божої Матері Одигитрії.

Урочисте Богослужіння було також присвячене дню сліпонародженого, який цьогоріч припадає на 17 травня. Саме з цього приводу, під час богослужіння вперше на Львівщині з ініціативи духовного наставника незрячих о. Романа Мануляка інваліди по зору брали активну участь у Архиєрейській Літургії співом.

«Ідея виникла після поїздки на прощу до Києва, яка відбулася з благословення владики Димитрія. Ми відвідали Володимирський собор, де знаходиться копія ікони Всецариці. У храмі під час Архиєрейської Літургії співали аж 3 хори і я вирішив започаткувати і у нас у Львові, щоб разом з кафедральним хором зміг заспівати ще один – хор незрячих виконавців» – розповідає о. Роман.

Духовенство та миряни спільно молилися до Львівської ікони і водночас насолоджувалися співом кафедрального хору у поєднанні з ансамблем незрячих вокалістів «Струмочок». Останні виконали частину богослужбових текстів, серед них: Єдинородний Сину та Отче наш.
_DSC2859_DSC2780

«Такий виступ дав людям з вадами зору можливість бути повноцінно долученими до богослужіння. Вони вперше співали Літургію Архиєрейським Чином, відчували піднесення духу. Це був подвиг для кожного з них. Сподіваюся, що така ініціатива допоможе краще пізнати духовний світ незрячих. Саме за допомогою їхнього співу ми змогли відчути усю повноту молитви, яка лине з їхньої душі і серця» – переконаний о. Роман Мануляк.

За словами духівника, таке виконання текстів незрячими під час Архиєрейської Літургії стане традиційним щороку, у неділю сліпонародженого_DSC2926. А цього року свій перший виступ незрячі присвятили вшануванню Львівської ікони, адже саме 5 років тому було освячено іі список, який знаходиться зараз у храмі.

Наприкінці Літургії владика Димитрій звернувся зі словом подяки до вокального колективу “Струмочок” за прикрашення богослужіння своїм духовним співом і нагородив його керівника – Оксану Мельничук, – високою церковною нагородою – Благословенною архиєрейською грамотою, а всім вокалісткам були роздані солодкі подарунки.

_DSC2935

 

Додамо, що вперше урочисте прославлення ікони у Свято-Покровському кафедральному соборі відбулося у 2010 р на свято Введення в Храм Пресвятої Богородиці. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив урочисте богослужіння, учасниками якого окрім єпископату УПЦ КП були представники РКЦ та УГКЦ. З цієї нагоди до собору під наглядом співробітників Галереї мистецтв була перенесена оригінальна ікона з каплиці у Палаці Потоцьких, у соборі ж були освячені чотири списки, один з яких нині розміщено в кафедральному храмі у кивоті справа. А рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 13 грудня 2010 р. днем календарного вшанування образу стала перша неділя після дня пам’яті святого великомученика Юрія Переможця – небесного покровителя Львова.

Фото: Лука Карп’юк