Вселенський патріарх Варфоломій зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою

28 березня президент Польщі Анджей Дуда зустрівся в палаці Бельведер, Польща з Його Святістю Вселенським патріархом Варфоломієм.

Про це повідомляє Духовний Фронт України з посиланням на пресслужбу президента Польщі.

Нагадаємо, 27 березня ввечері Вселенський патріарх прибув до Польщі, де зустрівся з предстоятелем Польської Церкви митрополитом Варшавським Саввою. 

“Ми зворушені тим, що сьогодні Його Святість, як втомлений паломник, приходить зі своїм благословенням до цих 2,3 мільйонів біженців з України, які прибули до нашої країни (Польщі, – ред.), – щоб втішити їх, благословити їх, помолитися з ними та з нами за них”, – сказав Анджей Дуда на початку зустрічі.

Президент висловив подяку Його Святості за те, що він дуже послідовно та спокійно вказує на те, хто є жертвами цього жахливого збройного конфлікту. Президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі у понеділок наголосив, що це тяжкий час “для наших братів з України, які сьогодні захищають свою батьківщину від російської агресії”.

Президент зазначив, що дружини та діти захисників України отримали притулок у Польщі.

“Вони знайшли притулок у нашій країні, рятуючись від війни, рятуючись від російських бомб, рятуючись від агресії, смерті”, – сказав Анджей Дуда.

Водночас він передав, що для поляків велика честь приймати Вселенського Патріарха у своїй країні. “Це велика радість та велика честь для нас”, – додав він.

“Ми, як і Ваша Святість, як і більша частина вільного та справедливого світу, з першого дня нападу Росії на Україну знаємо, хто є жертвою і хто на кого напав”, – зазначив президент Польщі.

Анджей Дуда запевнив, що всі чесні люди, присутні на польській політичній сцені, висловлюють глибоку подяку Його Святості за те, що він прийняв запрошення прибути до Польщі у цей важкий час. “І всі віруючі люди в нашій країні обов’язково приєднаються до молитов, які підносяться Вашою Святістю за мир, за свободу України”, – наголосив президент Польщі.

Він нагадав, що у 2015 році Варфоломій I прибув до Варшави, щоб освятити наріжний камінь православної церкви Святої Софії у варшавському районі Урсинів.

“У той час ніхто з нас не припускав, що за такого великого співтовариства людей православної віри, як сьогодні, Ваша Святість буде молиться тут, у Польщі, за мир у всьому світі, за мир в Україні, за спокій душ для своїх побратимів”, – сказав президент.