Всеправославний Собор підписав документ про автономний статус Церкви

Предстоятелі десяти Православних Церков підписали на Соборі документ, який регулює проголошення церковної автономії.

Про це прес-конференції за результатами роботи Собору повідомив представник Константинопольского Патріархату при Всесвітній раді церков Іов Геча.

«Ми маємо добрі новини. Сьогодні вранці ми розпочали процес збору підписів під двома документами. Перший документ стосується автономії і способів її проголошення. Цей документ був прийнятий з невеликими поправками. І другий документ про діаспору, який стосується Правил єпископських зборів в діаспорі. Обидва документи були прийняті з невеликими поправками. Процес підписання обох документів триває. Ви маєте розуміти, що участь в Соборі беруть 290 делегатів і документи Собору на чотирьох мовах повинні підписати всі делегати. Тому ви можете уявити скільки часу забере підписання документів. Документи на чотирьох офіційних мовах підписали вже Предстоятелі Церков і тепер триває процес підписання присутніми тут єпископами», – сказав єпископ.

Автономія в даному випадку відрізняється від автокефалії тим, що Предстоятель повинен бути затверджений головою однієї автокефальної (материнської) Церкви.

За матеріалами: apostrophe.com.ua