“Ви привели мене до Церкви”: Владика Степан Сус про покійного о. Михайла Онацка

Сьогодні відійшов до вічності всесвітліший отець Михайло Онацко…

Дорогий отче… Хочу просто сказати Вам дякую за все! Своєю добротою та увагою Ви привели до Церкви багатьох людей, а серед них і мене. Церква для Вас як душпастиря, випробуваного часами переслідувань УГКЦ та різними іншими викликами, була всім! Ваше тепло та увага зігрівають багато сердець, а пам’ять про Вас спонукатиме усіх нас бути відповідальними за дар віри та майбутнє і теперішнє Церкви.

Сьогодні з особливою увагою згадую собі ці перші дні, коли ви мене малим хлопцем запросили прислуговувати біля Вас під час Святої Літургії у парафії святого Миколая села Чишок. Для мене та й багатьох інших це був перший відповідальний досвід довір’я. Ви нам довірили ключі від церкви, кадило, свічки, ви подбали про перші дальматики, наш церковний одяг, щоб ми пристойно виглядали. Для нас малих це було щось дуже важливе! Ви завжди хотіли, щоб все було охайно і все було на своєму місці. Для Бога Ви віддавали найкраще і нас вчили так само робити!

Я вдячний Богові, що мав і маю, тепер вже у небі, такого хорошого наставника. Те, ким я є, велика частка Ваших зусиль та уваги. Ви добре знали і вірили, що виховати когось – це не боятись ділитись собою! І ви ділились усім як могли.

Сьогодні разом із тисячами людей, мешканцями села Чишок, Винничок, парафіянами церкви святої Анни міста Львова, міста Ковентрі та інших міст, де Ви були душпастирем, ми молимось за Вашу щасливу вічність. Ми Вас дуже любимо і хочемо, щоб Ви були щасливі з Богом.

Із фб-сторінки Владики Степана Суса