«Я не піп, а православний ксьондз»: У Польщі розпочинається кампанія #PrawosławnyNieRuski

У Польщі розпочалась соціально-освітня кампанія #PrawosławnyNieRuski (Православні не росіяни). Православні поляки прагнуть розвіяти стереотипи, нав’язані представниками «русского міра», про те, що православні повинні орієнтуватись на Москву та ідентифікувати себе росіянами.

Про це розповів на своїй сторінці у фейсбуці Патрик Панасюк, радник екзарха Вселенського патріарха єпископа Команського Михаїла (Аніщенка).

З вівторка 15 білбордів з відповідною інформацією буде розміщено у Білостоці, а незабаром вони з’являться в інших частинах Підляшшя та інших містах Польщі. Акцію реалізує фонд Hagia Marina (Свята Марина) в рамках власного бюджету фонду.

«Ми хочемо звернути увагу нашого суспільства на те, що православ’я – це не тільки Росія, і ми не є ані “росіянами”, ані “кацапами”. Православна спільнота в Польщі занедбала це питання, зосередившись протягом багатьох років переважно на політиці національних та етнічних меншин. Це призвело до створення православної “бульбашки”» на Підляшші», – пише Патрик Панасюк.

За його словами, «в час нападу Росії на Україну та єресі сусіднього патріарха Московського ми не можемо мовчати!» «Ми також не дозволимо групі націоналістів і сентименталістів з “русского міра” й надалі втискувати нашу громаду в “російські” обійми і вплив Москви».

Патрик Панасюк зазначає, що «православні поляки жили в Польщі багато поколінь, і наші предки навіть лупцювали москалів, захищаючи Річ Посполиту». «Багато з нас є нащадками русинів Великого князівства Литовського – громадян Республіки Польща. Наші побратими є русинами, але не “росіянами”. Я також сподіваюся, що деякі православні політики, які ідентифікують себе з православними, перестануть кидати під ноги нашій спільноті російські колоди».