Як збудувати щасливі відносини?- сильні поради о. Тихона Кульбаки

На фб-сторінці “Духовно-психологічна порадня”, засновником якої є о. Тихон Сергій Кульбака, цими днями опублікували “договір про щасливі відносини”, тобто це своєрідна добірка “правил”, яка може допомогти збудувати щасливі і гармонійні стосунки.

1. Я щаслива, ти щасливий. Ми зустрілися ділитися радістю, позитивом, досвідом, знаннями, а не доліковувати рани один одного.
2. Я вільна, ти вільний. Ми партнери, а не раби один одного. Ми не примушуємо один одного кидати роботи, кидати друзів, захоплення і класти все на жертовний вівтар відносин. У кожного з нас є свій світ, незважаючи на те, що ми разом.
3. Я не ідеальна, ти не ідеальний. Я знаю, що у кожної людини є недоліки. І якщо я приймаю твої, то я можу розраховувати на те, що ти приймеш мої.
4. Я можу обговорити з тобою все. Ти можеш обговорити зі мною все. У нас немає заборонених тем. І навіть якщо тобі сподобалася інша дівчина, скажи мені, і ми щось придумаємо.
5. Я люблю, поважаю і хочу тебе. Ти любиш, поважаєш і хочеш мене. Якщо десь пробіл, на кшталт “люблю-поважаю» але не хочу або “поважаю-хочу” але не люблю, значить ти не мій чоловік і нам треба відпустити один одного. Теж саме і з мого боку.
6. Я тобі довіряю. Ти мені довіряєш. Я не дзвоню, по 1000 раз, з питаннями де ти і з ким, і вимагаю до себе такого ж ставлення.
7. Якщо у нас є домовленість, що наші відносини це закрита система, то кожен зобов’язаний зберігати вірність, щоб не зробити боляче іншому. 
8. Ми не піддаємо один одного насильству (в тому числі моральному), і приниженням. Відносини для нас не привід самоствердитися.
Розбіжності – привід задуматися.