Ярослав Качинський: «Підняти руку на Церкву, це підняти руку на Польщу»

Керівник правлячої польської партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський різко зреагував на вигуки групи людей під час його виступу на заупокійній месі, повідомляє polsatnews.pl.

«Це те, що не можна толерувати. Це не сфера свободи. Це сфера зловживання. Підняти руку на Церкву, означає також підняти руку на Польщу», – сказав Качинський у Стараховіце під час зупокійної Меси за Ядвігою Качинською, матір’ю політика.

Його слова були звернені до групи людей з близько 20 осіб, які перебивали його виступ вигуками. Качинський наголосив, що місія Церкви дуже тісно пов’язана з польськістю та історією народу.

«Місія церкви.. якщо цей народ, наш польський, наш народ хоче мати майбутнє, повинна тривати і не збурюватись, як це щойно було», – наголосив Качинський.

Він висловив жаль, що після 1989 року не вдалося «розібратися» з інституційними ворогами Церкви, тобто IV відділом МВС, чиї функціонери «перейшли в наступні покоління». За його словами, «відсутність покарання, відсутність твердої розправи з тим всім» лежить тягарем на Польщі. Качинський висловив сподівання, що «настане час, коли ми покінчимо з цим раз і назавжди», на благо країни.

Нагадаємо, що останніми роками в Польщі активізувались антицерковні рухи, що посилило стан «холодної громадянської війни» в польському суспільстві між носіями свідомості радянської Польщі та представниками правих рухів. Перші використовують лівацькі гасла та ідеї, які просуваються керівництвом Євросоюзу, другі – попри те, що чітко тримаються Євроатлантичної орієнтації намагаються відстояти польську ідентичність, зокрема підтримуючи Римо-католицьку Церкву та чинячи опір міграційній політиці Брюсселя.

Разом з тим нещодавно Примас Польщі навів «нищівні цифри» щодо релігійності польської молоді.