Єпископ Едвард Кава: Україна все ще потребує гуманітарної допомоги та багато молитви

Війна в Україні далі завдає руйнувань, тож гуманітарна допомога все ще потрібна. Львів залишається тим місцем на карті країни, де допомога, що надходить з усього світу, розподіляється та відправляється туди, де вона найбільше необхідна.

Про це розповів Vatican News єпископ-помічник Львівської архідієцезії РКЦ Едвард Кава.

Єпископ Едвард є особою, що координує у Львові надання гуманітарної допомоги організаціями, які пов’язані з Католицькою церквою.

В інтерв’ю Радіо Ватикану ієрарх розповів, якої допомоги потребують в Україні, та відзначив важливість молитовної підтримки:

«Найбільша потреба – мир. Тому потрібна молитовна підтримка, щоб нас не забули і не залишили сам на сам із війною, яка триває в Україні. Війна, звичайно, приносить багато шкоди. Жертв дуже багато. Тому потрібні ліки, щоб можна було лікувати поранених. Нам потрібна їжа, яка довго зберігається і проста в приготуванні, щоб ми могли захистити зруйновані міста і села, які знаходяться найближче до лінії фронту. На щастя, зима минає, але теплий одяг все одно потрібен. Нещодавно зі Сходу мене просили спальні мішки та килимки для людей, які пережили вибухи. У нас є місця, звідки потрібно евакуювати людей і кудись їх помістити або дати погрітися. Дуже часто допомога, яку ми отримуємо, спрямовується туди, щоб хоча б на початковому етапі забезпечити цим людям найелементарніші умови для проживання. Зараз це пріоритет. Але найголовніше – це молитва, тому що ми бачимо, наскільки ця молитва дієва сьогодні, і вона нам дуже потрібна».

Поміж організацій, які  впродовж всього часу надають гуманітарну допомогу Україні, є Карітас. Його філії, які розташовані в усіх країнах, де діє Католицька церква, постійно організовують різного роду збори, що також відзначив єпископ Кава:

«Нашим найбільшим партнером, який допомагає нам від початку війни, є Карітас, як у Польщі, так і в інші країни. Найчастіше ми отримуємо допомогу через Карітас і ця допомога фактично потрапляє сюди. Його направляють туди, де потрібна допомога. Сьогодні практично у всіх місцях України ситуація контрольована. Ми знаємо потреби і знаємо, що відбувається в різних місцях».

Нагадаємо, що під час нальоту російських безпілотників на Львів у ніч на 19 вересня 2023 року були вражені склади релігійної місії «Карітас – Спес» Львівської архідієцезії Римсько-католицької церкви в Україні. Внаслідок цього була знищена гуманітарна допомога для українців, передана від Папи Франциска через кардинала Краєвського — роздавача папської милостині.

Також читайте: Єпископ Едвард Кава: «Моліться… Маємо справу з народом, одержимим дияволом»

Єпископ Едвард (Кава): «Покликання зараз мають зовсім інший вимір, ніж у 90-х роках»

Єпископ Едвард Кава: “Згідно з деякими ЗМІ, маємо справу з вірусом, який ходить у церкву, але обминає супермаркети”