З нагоди Дня мирянина та Року митрополита Андрея Шептицького відбудеться Всеукраїнська проща до с. Страдч

3nLDYbУ наступну п’ятницю, 26 червня 2015 року, з нагоди Дня мирянина та Року митрополита Андрея Шептицького до відпустового місця в с. Страдч, що на Яворівщині, зберуться вірні з усіх куточків України. На Всеукраїнську прощу йдуть, щоб зцілити душі від жахів війни та отримати повний відпуст, щоб вимолити в Господа опіки, милосердя і допомоги Україні та її народу.

«Ця Всеукраїнська проща є особливою. Зокрема, її у співслужінні єпископів багатьох єпархій очолить Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, що є знаково з огляду на події в Україні і велику потребу душпастирської опіки. Також варто наголосити, що цього року Папа Франциск в особливий спосіб відзначив Страдецьку прощу, надавши цьому святому місцю Повний Відпуст. У Декреті йдеться: «Можливість отримати Повний Відпуст всім і кожному вірному, якщо вони правдиво розкаяні, висповідані і прийняли Святе Причастя, відвідавши як паломники парафіяльну церкву в Страдчі дня 26 червня і там побожно взяли участь у богослужіннях на честь блаженних мучеників Миколи Конрада і Володимира Прийми». Також згідно декрету відпуст можна жертвувати за тих, хто найбільше очікує від нас допомоги, тобто «для помочі душам в Чистилищі» – розповідає співорганізатор прощі Зенон Боровець.

«Людям, котрі приходять на Страдецьку гору помолитись, Господь повертає надію і зціляє їхні душі, поранені жахами війни на Сході та кризою суспільства. Тут, в урочій тиші святої Страдецької гори, відбуваються незбагненні для розуму речі: хворі отримують зцілення, засмучені – втіху, зневірені – пораду. Щораз більше людей приходять сюди і віднаходять тут правдивий лік для своїх душ», – переконаний о. Іван Колтун, парох парафії Успення Пресвятої Богородиці с. Страдч.

Слова священика підтверджують численні свідчення, які прочани залишають у спеціальній книзі в храмі. Відтак, цього року у Всеукраїнській прощі до с. Страдч візьмуть участь захисники Вітчизни, родичі загиблих, волонтери. Також до прощі традиційно долучаться узалежнені від алкоголю особи та їхні рідні. Після Богослуження усі охочі уже традиційно складатимуть присягу про відречення від алкоголю. Скласти її можуть не тільки узалежнені, а й їхні близькі, в намірі за осіб зранених алкоголем.

Цікаво, що вже зафіксовані випадки, коли люди, що мають пристрасть до алкоголю, кидали за якийсь час пити, якщо близькі складали цю присягу в їхньому намірі під час Всеукраїнської прощі до с. Страдч.

Програма прощі