З полону врятувала молитва та віра. Небайдужих просять допомогти морпіху Глібу Стрижку, який боронив Маріуполь

Про неймовірну історію порятунку з полону за молитвами рідних та друзів морпіха Гліба Стрижка розповіла на своїй фб-сторінці Наталія Гранчак. Вона також розповіла, що упродовж багатьох років Гліб був паламарем у кафедральному соборі ПЦУ у Полтаві і щонеділі багато років долучався до Богослужінь. Зараз Глібу Стрижку збирають кошти на реабілітацію. Морпіх має тяжкі переломи, які потребують тривалого лікування.

Історію про Гліба в Маріуполі дійсно можна назвати “повернись живим”.
Доземно вклоняюся кожному, хто два місяці підносив свої молитви за Hlib Stryzhko. Це були довгі тижні без звістки де він, поодинокі смс батькам від побратимів, що живий. Останні 3 тижні перед звісткою ми всі уже не знали що й думати. Гліба ми знаємо з семилітнього віку, як він прийшов паламарем в Свято-Успенський кафедральний собор м. Полтава і щонеділі багато років приходив на служби. Талановитий, неординарний хлопець, для нас всіх він рідний.
Молилися всі священики в Полтавській єпархії, наші друзі і знайомі, Федір Бубнюк просив молитов Епіфаній Митрополит. І коли молитва посилилася то невдовзі в мережі, на сєпарському телеграм-каналі, зявилося відео з Глібом.
Це страшне відео побитого молодого хлопця жахало своїми кадрами, переломи тазу, забій грудної клітки, розбита щелепа, посічені зуби, струс мозку, практично втрачений зір.
Уже тепер ми дізналися, що Гліб був на чергуванні. Стояв на 3 поверсі, коли вистрелив танк і він впав з третього на перший, потім його привалила стіна. Коли його дістали поломаного і поклали лежати, один з хлопців каже: “давай я тебе перетягну в інше місце”. І зробив це досить вчасно, тому що в те місце потрапила бомба та двоє хлопців, які були там, загинули.
Чоловік, який перетягував Гліба побачивши це сказав, що “точно житимеш, двічі за годину ти вижив там, де точно мав померти!”.
Дізнавшись з відео, що Гліб в полоні з одного боку раділа як дитина, з іншого страх неймовірний був. Боялася, що або вбють в полоні або може не вижити від втравм. Лікарі в Маріуполі, через Червоний Хрест віддали його сєпарам, щоб спасти життя.
Тоді я вирішила написати пост і просити молитов, щоб Гліб жив, а насправді за постом стояла ще й молитва, щоб ми витягли його з пекла полону і відбулося чудо. Колись Гліб розповість, як він за два тижні, з переломаним не зафіксованим тазом, практично не бачачи нічого та фактично без обезболюючих, бо ті, які були – були настільки слабкі, що їх не використовували, побував в Новоазовську, Донецьку, Таганрозі, Севастополі, звідки в такому стані Уралом був вивезений на обмін. Ця історія одне суцільне чудо, як юна, але міцна душа, силою молитви пройшла пекла і повернулася. Як сказав Гліб “я знову в Україні!”.
Дякую кожному, а вас багато, хто не тільки молився, а й приклав надмірні зусилля, щоб Гліба обміняли. Коли Ірина Верещук зателефонувала мамі Гліба і сказала, що обмін відбувся я відчула, що вперше щаслива з 24 лютого.
Щаслива, що Гліб повернувся з Маріуполя  живим.
Допомогу Глібу можна переводити на рахунки:
Ви можете надіслати Вашу допомогу на мої рахунки:
– Приват Банк:
5168 7574 2495 4958
5168 7520 1572 7517
– для переказів в доларах: UA713052990262056400933556102 або 4149499373660727
– для переказів в євро: UA363052990262016400933556210 або 5168752015522710
– PayPal: hlib.stryzhko@gmail.com