Завершився черговий семестр школи духовного проводу “Елеазар”. На порозі – наступний

У грудні завершився черговий семестр навчання у школі духовного проводу “Елеазар”. Про це у коментарі сайту “Духовна велич Львова” розповіла заступник голови Патріаршої Комісії у справах монашества с. Магдалина (Витвицька) ЧСВВ.

“Ми від Комісії монашества поки що запустили навчання тільки для духовних осіб: ченців, черниць, священників і священників єпархіальних. А от, щодо мирян навчання поки що експериментальне. Вони не можуть бути у групі з духовними особами, бо вони навчаються серед тижня. А  миряни не можуть долучитися до навчання у цей час через те, що переважно працюють. Тому ми зробили цю експериментальну групу окрему для мирян. Бо їм окремо подаються знання з богослів’я, бо переважно духовні особи мають за плечима чи семінарію чи інші знання.  Відтак,  миряни займаються навчанням з п’ятниці до неділі.  У новій навчальній програмі назагал є 3 семестри. Прагнемо охопити 3 види методик духовного проводу: порадництво, контемплятивне слухання і коучінг.  Тому ми ці 3 методи поділили на 3 семестри і охопили інші предмети, дотичні до того. Психологічні, педагогічні, тощо. Цей перший семестр, який завершився у грудні 2021 року був присвячений порадництву”.

Назагал навчання складається із модулів. Кожен семестр містить у собі 3 сесії, які відбуваються переважно на початку кожного місяця. 

Сестра Магдалина відзначає, що учнями школи духовного проводу є зокрема духівники семінарій.

“Вони спершу насторожено ставилися до цієї школи, бо вони всі є священниками, мають наукові ступені. Але наприкінці семестру зізналися, що це навчання дуже багато дало їм практичних моментів. Вони навчаються говорити, радити, розпізнавати ситуацію людини, настрій, духовний стан і що потрібно людині. Наразі тренуються одні на одних. Але мають вимогу на кожному модулі мати співпрацю з кваліфікованим духівником і психологом”.

Водночас, важливим підсумком навчання у школі духовного проводу “Елеазар” мають стати центри духовного провідництва. Щоб люди могли приходити за духовною порадою не лише до пароха, але централізовано звернутися у певний осередок. Бо інакше все вивчене залишиться лише на папері.

Пожертування на функціонування школи можна надіслати на картку  Monobank за такими банківськими реквізитами:

4441 1144 1066 6695

На карту ПриватБанк за такими банківськими реквізитами:

5168 7574 2380 5706

Банківські реквізити у форматі IBAN: UA503052990000026209898213944

Додамо,що Школа духовного проводу – це півторарічна сертифікована програма з модульною системою навчання. Для цього передбачено 3 семестри, 9 модулів (модуль – 1 раз у місяць, 5 днів на тиждень, без вихідних) та реколекції. У програмі є теоретичні лекції, але велика увага приділяється тренінгам. Викладачі школи – високоосвічені фахівці з духовності, психології, педагогіки як з України так і з-поза її меж. Учасники, які братимуть участь у всіх модулях без винятку, отримають сертифікат про проходження програми.

Фото із сайту Елеазар