Завтра у Львові стартує 14-й Екуменічний соціальний тиждень. ПРОГРАМА

 З 5-го по 9-те жовтня 2021 року у Львові відбудеться щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (з опцією онлайн). Тема – «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства». Конференції, дискусії, круглі столи, презентації, семінари, сесії, лекції – впродовж п’яти днів форум об’єднуватиме ресурси громади, влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков, освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях, соціальному вченню Церкви та принципах сталого розвитку.

Що таке Цілі сталого розвитку? Які виклики сьогодні стоять перед різними секторами у досягненні Цілей? Яка роль громадського сектору у побудові сталих громад і країн? Як сьогодні релігійне соціальне вчення може сприяти досягненню Цілей сталого розвитку? Що Церква робить (може робити) для творення справедливого світу? Як міжсекторне партнерство розвивається сьогодні? Чи можливий сталий розвиток в країні, де точиться війна? Відновлювальний бізнес: як це працює? З якими проблемами стикаються представники громадськості, державного та бізнесового секторів, Церкви та релігійні організації, ЗМІ, освітяни у своїй праці задля побудови більш справедливого суспільства? Відповіді на ці та інші запитання шукатимуть  з 5 по 9 жовтня, під час 14-го ЕСТ.

   «Багато партнерів доєднується до нас, щоб спільними зусиллями творити майданчик діалогу. Онлайн-формат дає нам можливість досягати і об’єднувати людей з інших країн, міст. Говоритимемо про захист екосистем суші та води, про біорізноманіття, про викопне паливо, про Європейську Зелену угоду і те, що вона означає для України, про захист лісів, про інклюзію, про миробудування, про роль бізнесу у становленні більш відповідального суспільства, про постать Митрополита Андрея Шептицького як промоутера сталого розвитку.

Завтра панель розпочнеться о 15.00 год, на якій виступлять Кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини; Йохан де Тавернір, декан факультету богослов’я та релігійних наук Лювенського Католицького Університету; Дафіна Ґерчева, постійна представниця ПРООН в Україні», – розповіла координаторка Екуменічного соціального тижня, керівниця програм та проектів Інституту екуменічних студій УКУ Ірина Кітура.

Під час екуменічного тижня міркуватимуть про те, як залишити ресурси природи наступним поколінням і якщо не примножити їх,то хоча б зберегти.

«Ми звикли говорити про розвиток

, ми хочемо розвиватись. І за 30 років в Україні ми розвинулись. Зараз ми хочемо поставити запитання: чи цей розвиток був відповідальним? Чи є негативні сторони цього розвитку? Як зробити так, щоб ми, розвиваючись, могли не спожити, не знищити всі ресурси, а залишити наступним поколінням, нашим дітям і правнукам? Сталий розвиток означає розвиватися таким чином, щоби ми могли дальше розвиватися. Ми не звикли до цього. Цілі сталого розвитку прийняті ООН для того, щоби планета розвивалася стало. Всі речі взаємозв’язані: екологія і економіка пов’язані, війна і екологія пов’язані. Світ настільки переплетений, тому Папа Франциск говорить про інтегральну екологію. Екуменічний соціальний тиждень, який є міждисциплінарним майданчиком, дозволить з різних кутів зору подивитися на наш розвиток. Тому в нас така багатогранність програми і мікс спікерів з різних середовищ.

Кардинал Черні є одним з найближчих співпрацівників Папи Франциска, і він промовлятиме на нашій першій сесії. Питання міграції є надзвичайно важливе для Папи Франциска і для Церкви. Кардинал Черні говоритиме про виклик міграції для України. Він вважає, що Україна є одна з ключових країн, де питання міграції важливе. Присутність Кардинала Черні є бажанням Ватикану звернути увагу на питання внутрішніх переселенців і питання зовнішньої міграції українців за кордон. Це знак того, що Ватикан цікавиться тим, що відбувається в Україні, як церкви і інші сфери суспільства вирішують соціальні питання.

Сесії Українського християнського академічного товариства розглянуть поняття мартирії – це мучеництво, свідоцтво. Цього року 75 років з моменту Львівського псевдособору 1946 року, який заборонив УГКЦ і розпочав переслідування греко-католиків. І ми хочемо глянути на момент, коли люди були переслідувані за віру. Як святість може розумітися як служіння суспільству, служіння сталому розвитку?

Адам Селігман є професором Бостонського університету і засновником мережі CEDAR: Communities Engaging with Difference and Religion. Його лекція буде цікава спільнотам, які відчувають, що до них погано ставляться, що вони задіяні в якісь конфлікти», – про концепт заходів розповів Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ.

Основні Напрямки форуму

  • екологія (збереження лісів, біорізноманіття, екосистем суші та води, завершення ери викопного палива, зміни клімату); 
  • економіка та бізнес (сталий розвиток та роль бізнесу, Європейський Зелений Курс);
  • екуменічний і міжрелігійний діалог та цілі сталого розвитку; 
  • інклюзивність; 
  • питання миробудування; 
  • богословські заходи: презентація книги та ін.

Всі події відбуватимуться на платформі Zoom. Також пряма трансляція буде доступна у Facebook та на YouTube. Тому долучитися в реальному часі та поставити запитання спікерам можна буде з будь-якої точки світу.

Серед спікерів: Кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини; Йохан де Тавернір, декан факультету богослов’я та релігійних наук Лювенського Католицького Університету; Дафіна Ґерчева, постійна представниця ПРООН в Україні.

Організатори: Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні, Львівська міська рада. 

Експерти та партнери: Управління екології Львівської міської ради, Міжнародна благодійна організація “Екологія. Право. Людина”, Львівська бізнес-школа УКУ та ін.

Деталі на нашій Facebook-сторінці.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEekQdS580_1xeZTMvJMbvH7PxNRCkMY_r8RpFh3xWOilQrw/viewform

Контакти: щодо організаційних питань – Ірина Кітура, координаторка проекту, irakit@ucu.edu.ua; для ЗМІ – Марта Більська, тел. 096 212 43 03.

Програма форуму за посиланням.

Довідка

 

Міжнародний суспільний форум “Екуменічний соціальний тиждень” – це проєкт, в межах якого відбуваються заходи різного формату – академічні, культурно-мистецькі, просвітницькі та практичні. Вже 14 років поспіль Форум гуртує людей зі всієї України та світу. Серед учасників — представники громадського сектору, бізнес-середовища, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій, які збираються разом, щоб творити синергію, нові ідеї та історії успіху.