Жоден із членів російської делегації на Асамблеї ВРЦ не проголосував проти війни в Україні

На Асамблеї Всесвітньої Ради Церков, що триває в Карлсруе (Німеччина), жоден із членів російської делегації не проголосував проти війни в Україні. Про це повідомив священник ПЦУ Андрій Дудченко.

Від імені української делегації під час обговорення документу щодо війни в Україні до учасників Асамблеї звернулися представники Православної Церкви України Роман Сігов та Олександра Коваленко. Втім, тривалість їхніх виступів була обмежена до однієї хвилини, тоді як представник РПЦ говорив шість хвилин. У своєму зверненні Роман Сігов наголосив на цьому: «Одна хвилина. Стільки українець може обговорювати заяву про війну в Україні. Я не можу передати, як боляче чути заяву, яка однаково ставиться до жертви і агресора… Почуймо голос українців, коли йдеться про війну в Україні!» Спікер зауважив – Російська Православна Церква, маючи найбільше представників на Асамблеї ВРЦ, використовує можливість впливати на рішення та висловлювати власну позицію, але водночас її єпископи, духовенство та віряни підтримують війну в Україні.

Олександра Коваленко попросила представників Асамблеї визнати факт російської агресії проти України, апелюючи до самого покликання Церкви: «Якщо Церкви не висловлюються, коли відбувається насильство і несправедливість, чи ми продовжимо бути “сіллю землі”?» Представників РПЦ спікерка закликала проголосувати за справедливе рішення: «Я також звертаюсь до делегації Російської православної церкви і прошу їх: якщо ви проти війни Російської федерації проти України, будь ласка, підніміть сині картки».