«Живучи минулим, ви не рухаєтеся вперед», – о. Олексій Філюк про 5 аспектів щастя

Ми усі різні, але маємо залишатися людьми. Перший аспект: будьте добрими.  Людина, яка творить добро, обов’язково отримує у відповідь те, що вона сіє. Якщо сьогодні ви не маєте у своєму житті дива, то зробіть його для когось іншого: провідайте стареньку вдову, зробіть подарунок знедоленим або бодай купіть пиріжок бездомному псу.

Другий: не живіть минулим. Живучи минулим, ви не рухаєтеся вперед, а тупцюєте на місці. Якщо хтось вас образив, простіть, бо хто прощає, тому і Господь простить. Натомість ваше теперішнє круто зміниться в кращу сторону, якщо ви залишите минуле.

Третій: будьте вдячними Богу та рідним за те, що маєте. Вдячність – це опора, на яку можна опертися перед тим, як рухатися далі. Моє серце сповнене вдячності Богу за те, що я живу, можу рухатися, ходити, бачити та відчувати і маю людей, які мене люблять. Дякую вам!

Четвертий: навчіться радіти життю. Багато людей чекають якихось подій, щоб стати щасливими: купівлі певної речі, зустрічі з якоюсь людиною чи появи сприятливих обставин. Якщо ви нещасливі зараз, то нічого не зміниться й після появи тих речей. Але потрібно навчитися радіти тому, що маємо сьогодні.

П’ятий: якою б доля не була, життя прекрасне. Друзі, щастя поруч, у дрібницях, головне – це бачити. На мою думку, щастям є бачити радість в дитячих очах, споглядати в зоряне небо, їсти смаколик на лавочці в парку, гладити собаку, бути присутнім на спільній молитві, радіти успіху ближніх, бачити чудові квіти та багато іншого. Але якщо ви звикли в усьому бачити негатив, щастя вам не посміхнеться. Щаслива людина – це, перш за все, вдячна людина. Навчіться дякувати Богові за будь-які надані можливості, за все, що вам дарується. Візьміть собі за звичку щодня перед сном знаходити хоча б одну річ, за яку ви від чистого серця можете сказати: «Дякую Боже». Будьте всі щасливі і Богом благословенні.

о. Олексій Філюк