Зірка “Гри престолів” зіграє у серіалі про священство

sean-bean-legendsБританський єзуїт Деніс Блекледж буде наставником актора Шона Біна, якому має допомогти в підготовці до нового серіалу BBC про священство.

Новий серіал має з’явитися навесні цього року на BBC One. Він розповідатиме про католицького священика і його працю в місцевій парафії на початку XXI століття. Серіал називається «Broken» і складається з шести епізодів. Сценарист — відомий Джиммі МакҐоверн, а серед акторського складу такі імена, як Паула Малкомсон («Голодні ігри») і Шон Бін («Володар перснів», «Гра Престолів»).

Щоб зобразити католицьке духовенство якнайправдивіше, МакҐоверн попросив про допомогу єзуїта — о. Деніса Блекледжа. МакҐоверн закінчив місцевий університет — Коледж св. Франциска Ксаверія в Ліверпулі й сказав, що хоче, аби дія телесеріалу відбувалася у місцевій парафії Франциска Ксаверія, настоятелем якої є о. Блекледж.

Розповідь священика про співпрацю з кінематографістами цитує журнал «Єзуїти та друзі».

«Вони хотіли знати, як це — виконувати функції католицького священика, який працює в міському середовищі на початку XXI століття. Я сказав їм, що все починається з душі, іде до серця людини, яка знає свої сильні та слабкі сторони, вразливість і має свою особисту історію. Нарешті з’являється співчуття, повне розуміння, таке — з відкритими очима, вухами, що слухають, і серцем, яке приймає людей такими, як вони є, незалежно від ситуації».

Отець Блекледж особливо опікувався Шоном Біном, якому в серіалі випала роль священика — Майкла Керрігана. Актор шукав у єзуїта допомоги, щоби побачити справжнє життя католицького священика. Бін навіть брав участь у недільній Месі в парафії св. Франциска Ксаверія, щоби побути на літургії, яку згодом як кінематографічний священик буде відправляти на екрані.

Це не перший серіал Біна на релігійну тематику. Раніше він грав у біблійній драмі «Молодий Месія». У журналі «The Orange County Register» він пояснює свій підхід до такого роду кінопроектів:

«Я християнин, тому знаю всі ці історії. І хоча я не богослов, для мене завжди дуже цікаво вже дорослим повернутися до них і подивитися свіжим поглядом. Цього вчать у молодому віці й не завжди в цікавій формі».

Отець Блекледж навчив Біна окремих частин Меси й переконався, що в сценарії використовується нинішній переклад месалу.

На думку єзуїта, Бін підійшов до ролі католицького священика дуже серйозно і навіть зумів побачити помилки акторів, які грали ролі вірних, що приймають причастя. Отець Блекледж весь час був присутній на знімальному майданчику і постійно давав Біну поради, як зробити його роль якомога реалістичнішою.

Британський сайт whatsontv.com так описав постать о. Майкла Керрігана: «Довірена особа і порадник чернечого згромадження намагається примирити свої переконання з випробуваннями й труднощами щоденного життя». Кожен епізод серіалу «характеризують різні персонажі, які борються з різноманітними ситуаціями, що змушують їх замислитися про свою ідентичність і переконання».

«Broken» вийде в ефір найближчим часом на BBC One. Можливо, він також буде демонструватися і на інших каналах, якщо матиме успіх.

Джерело: CREDO