Зміни на чолі української греко-католицької єпархії в Лондоні

Папа Франциск прийняв зречення владики Гліба Лончини та призначив Апостольського Адміністратора Єпархії Пресвятої Родини в Лондоні.

У неділю, 1 вересня 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець прийняв зречення владики Гліба Лончини з уряду правлячого єпископа Лондонської єпархії Пресвятої Родини УГКЦ та Апостольського Візитатора для українців візантійського обряду в Ірландії. Водночас, повідомляється про те, що Папа призначив Апостольським Адміністратором єпархії Пресвятої Родини Всечесного отця Миколу Матвіївського, канцлера єпархії.

Владика Гліб Лончина, СУ, був першим правлячим єпископом української єпархії в Лондоні, яку 18 січня 2013 р. створив Папа Венедикт XVI, піднісши до гідності єпархії тодішній Апостольський Екзархат для українців візантійського обряду, що проживають у Великобританії. У січні цього року Папа Франциск призначив владику Гліба Апостольським Адміністратором вакантного осідку Паризької єпархії святого Володимира, після того як її єпарха владику Бориса Ґудзяка було призначено Філадельфійським митрополитом в США.

www.vaticannews.va

Джерело: http://news.ugcc.ua